Elhalasztották a rövidpályás úszó-világbajnokságot
A tervezettnél egy évvel később, 2021. december 13. és 18. között rendezi meg a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) a soron következő rövidpályás úszó-világbajnokságot.
Kép: MTI
A FINA hírlevele szerint az abu-dzabi versenynek a koronavírus-járvány okozta nemzetközi bizonytalanság miatt kellett új időpontot keresni. A vb egy évvel történő halasztásával együtt a FINA nagyszabású konferenciáját is eltolták. A halasztás nyomán az európai szövetség (LEN) úgy döntött, hogy az eredetileg 2021 decemberére tervezett kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságot egy hónappal korábban, november 2. és 7. között rendezi meg. A FINA korábban a jövő nyárra tervezett fukuokai vizes vb-t 2022-re halasztotta a tokiói olimpia áthelyezése miatt, míg az európai szervezet, a LEN az idei budapesti Európa-bajnokságot tolta el jövő májusra a pandémia következtében.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
A Mikulás Kupáért tollasoztak
2025. dec. 08.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett Mikulás Kupán.
Teljesítették a célkitűzést
2025. dec. 08.
Két dobogós helyezéssel és két ötödik hellyel zárták az év utolsó versenyét a DKSE fiókszakosztályainak fiatal birkózói.
Egy góllal kikapott a dánoktól és csoportmásodik a magyar válogatott
2025. dec. 08.
Az Európa-bajnoki bronzérmes és biztos negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott rotterdami középdöntős csoportja második helyén zárt, miután a vasárnap esti záró rangadón 28-27-re kikapott a tavalyi kontinensviadalon második dán csapattól a holland-német közös rendezésű világbajnokságon.
"Hazai" győzelem az Ovi Foci Kupán
2025. dec. 07.
A Napsugár Tagóvoda sikerével ért véget az Ovi Foci kupa 2025-ös sorozata, melynek utolsó fordulóját a Szent Pantaleimon iskolában rendezték meg csütörtök délelőtt.
Futással hangolódtak az ünnepekre (galéria)
2025. dec. 07.
Nagy sikerrel rendezték meg az I. Családi Mikulásfutást a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon szombaton délelőtt.
Ezüstérmes a DFVE a Magyar Kupában
2025. dec. 06.
Nem jött össze a bravúr a Magyar Kupa fináléjában a DFVE női vízilabdázóinak, így a Ferencváros végig vezetve győzte le simán együttesünket a fővárosban ma este.
DSTV: közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. dec. 06.
Még múlt vasárnap délelőtt zajlott a II. Adventi Fitnesz fesztivál Dóczi Zsuzsa szervezésében. A jótékony céllal szervezett közös mozgásélmény hozta, amit azért sejteni lehetett – nagyon sokan látogattak el a remek hangulatú rendezvényre, s persze túl is szárnyalták az előzetesen kitűzött céljaikat. Hangkép.








