Támadás után pucolás – három személyt keresnek

Öcaline - 2020. május 7. 15:56

Három férfi ellen adott ki elfogatóparancsot a rendőrség a kedd esti Petőfi utcai "betámadás" nyomán, értesült a DO. A részletekről egyelőre nincs hivatalos megerősítés – a körözéseket viszont azonnal toljuk, rendőrségi képtárral!

Egyetlen mondattal egészítette ki tegnapi, a lényeget illetően megerősítő közleményét a megyei főkapitányság sajtószolgálata. A honlapunkhoz eljuttatott szóvivői összegzés szerint a rendőrség a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható több személy körözését is elrendelte – az elfogatóparancsok szerint a nem mindennapi támadás nyomán három személy ellen adtak ki elfogatóparancsot.
Amint arról tegnap elsőként beszámoltunk hasábjainkon, lövöldözéssel koronázott  "betámadás" helyszíne volt a Petőfi utca kedden este negyed tíz körül. Nem megerősített információink szerint egy korábban kirobban "üzleti vita" fajult el – értesüléseink szerint egy autóra adtak le több lövést a Pentele városrészi utcában.

Később a rendőrség megerősítette a csoportos garázdaság hírét, ugyanakkor határozottan cáfolták a személyi sérüléssel kapcsolatos mendemondákat. Mutatom a tegnapi összegzés elérhetőségét!

Támadás a Petőfi utcában (katt) >>

A támadás után viszont pucolás következett – erre utal a szóvivői kiegészítés, valamint ezt igazolja a három elfogatóparancs is. A rendőrség a 28 éves dunaújvárosi születésű Hegedűs Attila (címlap- és nyitóképünkön), a 30 esztendős Hegedűs Róbert (középső fotónk), továbbá a 32 éves Hegedűs László György (harmadik felvételünk) ellen adott ki elfogatóparancsot, őket hozták összefüggésbe a kedd esti bűncselekménnyel.

A körözött személyek tartózkodási helyéről bejelentés tehető a helyi kapitányságon a Szent György út 1. címen, illetve a 25/510-510-es telefonszámon. A rendőrség a 112-es központi számon, valamint a kir.dunaujvarosrk.dl@fjer.police.hu címen is várja a bejelentéseket.

A körözések híre mellett érdeklődésünkre a szóvivői összegzés végén ismét megerősítették: az esemény körülményeinek vizsgálata folyik, ezért a nyomozás érdekeire tekintettel egyelőre nem szolgálnak további felvilágosítással a történtekről. 

Amint lezárul a vizsgálat, azonnal írom a részleteket! 

(Fotó: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

2025. okt. 16.

A városban több helyen is vannak 30 kilométeres sebességkorlátozó táblák kihelyezve. Nyilván okkal. A Vörösmarty, illetve Gábor Áron utcában például azért, mert óvoda, bölcsőde működik a környéken. Mostantól pedig útburkolati felfestés is figyelmezteti az autósokat a megfelelő sebességre.

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

2025. okt. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség távoltartás elrendelésére tett indítványt annak a férfinak az ügyében, aki az elmúlt hónapokban egyre agresszívebb volt a testvérével. Többször bántalmazta is hozzátartozóját, értesült a DO.

Súlyos baleset Köztársaság útnál

Súlyos baleset Köztársaság útnál

2025. okt. 11.

Rolleres ütött el a zebrán átkarikázó kerékpárost a Köztársaság út és a Derkovits utca kereszteződésében ma délelőtt. Az egyik sérültet mentőhelikopter szállította kórházba, értesült a DO.

Személyautó és kisteherautó ütközött Dunaújvárosban

Személyautó és kisteherautó ütközött Dunaújvárosban

2025. okt. 09.

Személyi sérüléssel járó baleset történt az Aranyvölgyi és a Magyar út kereszteződésénél ma kora este.

Nyerges vontató égett az M6-oson

Nyerges vontató égett az M6-oson

2025. okt. 07.

A nem mindennapi tűzeset miatt Dunaújvárosnál, a sztráda Pécs felé vezető szakaszán forgalomkorlátozásra kell számítani, adta hírül a katasztrófavédelem gyorsjelentése.

 

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. okt. 07.

Alig kezdődött el a fűtési szezon, máris regisztrálták az első életmentő esetet: Pusztaszabolcson, egy családi házban szólalt meg az érzékelő még pénteken délután. Négy személy, köztük három gyerek hagyhatta el az épületet baj nélkül, értesült a DO.

Eltűnés miatt keresik Hajdu Gabriellát

Eltűnés miatt keresik Hajdu Gabriellát

2025. okt. 06.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét: a 38 éves nő elérhetetlenné vált, rokonai több hónapja keresik, a felkutatására tett intézkedések eddig nem jártak eredménnyel. Ha tud róla, jelentkezzen – és már egy megosztás is segíthet!