Két üzletből is lopott, mind a kétszer bebukott

2020. június 22. (hétfő) 9:44 - Öcaline

Egy nap alatt kétszer kaptak lopáson egy helybéli nőt vasárnap – a vagyon elleni bűncselekmények kapcsán végül büntetőeljárást kezdtek a dunaújvárosi rendőrök, értesült a DO.

Ritka sorozatot produkáltak a dunaújvárosi rendőrök tegnap kora délután és kora este, hiszen ugyanazt a személyt kétszer is előállították lopás miatt, erősítette meg a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. Az első esetről 15 óra után érkezett bejelenés, ami szerint ruhákat lopott egy 29 éves nő egy Kenyérgyári úti üzletből. A termékeket a próbafülkébe vitte, ahol az áruvédelmi eszközt letépte róluk, majd a táskájába rejtette az árukat. A fizetés nélkül távozni akaró helyi lakost a kasszánál a biztonsági szolgálat munkatársai feltartóztatták, a helyszínre érkező rendőrök pedig a előállították a kapitányságra előállították. Ott lopás vétség megalapozott gyanúja miatt kihallgatták, majd szabadon bocsátották. 
Ezzel még nem ért véget a történet: nem sokkal a kapitányság épületének elhagyása után a nőt a város egy másik áruházából állítottak elő az egyenruhások. A tettes az Aranyvölgyi úti üzletből is különféle termékeket akart eltulajdonítani 20 óra előtt, azonban a biztonságiak ekkor is tetten érték. A tolvajt ismét a rendőrségre vitték, ahol gyanúsítottként hallgatták ki.

(Illusztráció: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Rendőrség: ököllel ütött, gyorsan elfogták

Rendőrség: ököllel ütött, gyorsan elfogták

2020. július 06. (hétfő)

Súlyos testi sértés ügyében kezdett vizsgálatot a dunaújvárosi rendőrség egy 22 éves férfi ellen – aki korábban ököllel okozott sérülést egy rácalmási férfinak szombaton éjjel.  Nagyon gyorsan kézre került.

Szirénapróbák július 6-án

Szirénapróbák július 6-án

2020. július 05. (vasárnap)

Paks harminc kilométeres körzetében, valamint Ercsiben, Ráckeresztúron és Dunaújvárosban lesz hallható szirénapróba július 6-án, hétfőn.

Közlekedés: súlyos baleset, teljes útzár a 6-os úton

Közlekedés: súlyos baleset, teljes útzár a 6-os úton

2020. július 04. (szombat)

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt Baracs és Kisapostag között, teljes szélességében lezárták a rendőrök a 6-os számú főutat, értesült a DO. Három gépjármű ütközött, két személy sérült.

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

2020. július 03. (péntek)

Pozitív koronavírus-tesztet produkált egy kézilabdaedző, aki hétfőn foglalkozást vezetett a kempingben zajló napközis táborban, adta hírül a GESZ. Fertőtlenítő nagytakarítást tartanak a bázison, a tábor három napra bezár.

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

2020. július 02. (csütörtök)

Nem, a nyitó képen nem egy esőerdőt mutatok - a délutáni (első) felhőszakadást örökítettem meg a Liget közben. Két tomboló vihar, a második jéggel jött. Nagy lépést tettünk a közösségi tartalomszolgáltatás felé, összeállításunkat jobbnál jobb böngészői képekkel színesítjük. Köszönet mindenkinek, aki segített!

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

2020. július 02. (csütörtök)

Lopás miatt körözött férfit kerítettek kézre a rendőrök a Bocskai utcában tegnap. A 20 éves fiatalt a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság kereste.

Rendőrség: illegális menekülteket tartóztattak fel a város külterületén

Rendőrség: illegális menekülteket tartóztattak fel a város külterületén

2020. július 01. (szerda)

Három, magukat afgán állampolgárnak valló személyt tartóztattak fel és állítottak elő a dunaújvárosi rendőrök kora délután. Meghallgatásuk jelenleg is tart, értesült a DO.