Mondj igent az életre! Adj vért!
Nemcsak a helyi erők közösségi kezdeményezései és csaknem folyamatos kampánya, de az országos szervezetek is megmozdultak a növekvő nyári vérigény biztosítása érdekében – a tervekről Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújváros Területi Szervezetének vezetője nyilatkozott honlapunknak.
Élsportolóként és felelősen gondolkodó emberként is példát mutatott Kiss Gergely, Krizsán Szabolcs, Rédli András és Horváth Gábor, amikor úgy döntöttek, hogy nemcsak a pályán mutatják meg, hogy szükség van az összefogásra, hanem a hétköznapi életben is, hangsúlyozta a Vöröskereszt helyi vezetője:
– A sport szeretetén és világviszonylatban is jelentős szintű művelésén túl a az is közös bennük, hogy extra dózist kaptak a sorstól a felelősségérzetből embertársaik iránt. Ez is biztosan közrejátszott abban, hogy – sportemberként és rendszeres véradóként egyaránt – felhívják ismerőseik, barátaik figyelmét is e nemes cselekedetre. Így lettek most szó szerint főszereplői az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt közös „Mondj igent az életre! Adj vért!” kampányának.
Feth Katalin kérdésünkre kiemelte, nemcsak az élsportolók közreműködésével kívánják motiválni a véradást a program kezdeményezői: azok között, akik a június 15-én kezdődött, egészen július 22-ig tartó kampány ideje alatt vért adnak, három kétéjszakás wellness pihenést, valamint három 10 ezer forint értékű Decathlon ajándékutalványt sorsolnak ki. A helyi szervezet vezetője hangsúlyozta: az Országos Vérellátó Szolgálat, valamint a Magyar Vöröskereszt – mint a véradások szervezéséért felelős humanitárius szervezet – az aktuális szakmai előírások figyelembe vételével igyekeznek minél több véradóeseményt biztosítani ahhoz, hogy az egyenletes és a folyamatos vérellátással hozzájárulhassanak az egészségügy zavartalan működéséhez és a betegek gyógyulásához.
Itt várják még a donorokat!
Június 18., csütörtök 13-16 Vérellátó (Vasmű út 10.)
Június 23., kedd 13.30-16.30 Baracs, Faluház (Szabadság tér 8.)
Június 25., csütörtök 9-13 Hankook (zárt véradás)
Június 30., kedd 8-10 Vérellátó (Vasmű út 10.)
Június 30., kedd 14-17 Adony, Művelődési ház (Rákóczi u. 28.)
Várják a régi és az új véradókat a térségi alkalmakon is; az új kampányhoz a régi jelszó kiegészítése dukál: „Mondj igent az életre! Adj vért – és ments meg három életet!”
(Fotó: Magyar Vöröskereszt)
A rovat további hírei: Közélet
Tíz sikeres év után búcsúzott a DKIK titkára
2025. szep. 15.
Végleg búcsút vett a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamarától Hegyiné Tóth Noémi titkár – mint ünnepélyes búcsúztatásán elhangzott, fontos szerepet vállalt az elmúlt évtizedben a kamara működésének és arculatának megteremtésében.
Felhőszakadás Dunaújvárosban
2025. szep. 14.
Felhőszakadással érte el városunkat a hidegfront: a villámárvíz miatt több utcát is elöntött a hirtelen jött nagy mennyiségű csapadék.
FitCity Dunaújváros – a mozgás mindenkié!
2025. szep. 12.
Dunaújváros új tömegsport-koncepcióval készül 2026-ra. A FitCity Dunaújváros – A mozgás mindenkié című program célja, hogy minél több helyi lakos találjon rá a számára ideális mozgásformára, miközben a sporton keresztül közösség is épül.
Még igényelhető az önkormányzat iskolakezdési támogatása, várják a kérelmeket
2025. szep. 12.
Az általános és a középiskolás dunaújvárosi diákoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat a 2025/2026-os tanévre. Összeállításunk a témához kapcsolódó összes fontos tudnivalót tartalmazza – figyelem, közeleg a határidő!
Számos lehetőség a gazdasági programban
2025. szep. 12.
A város uniós fejlesztési ciklusra vonatkozó tervdokumentációja időben elkészült, és a jóváhagyó határozat is megjelent a Magyar Közlönyben. Azonban a kormány politikai döntései miatt jelenleg zároltak a szükséges források, így a jóváhagyott tervek ellenére a pénzügyi keretek egyelőre nem szabadultak fel. Ez komoly kihívást jelent a város számára, amely több kiemelt projektet kíván megvalósítani a következő években.
DSTV: Almási Zsolt emlékére
2025. szep. 11.
Terjedelmes, a korabeli televíziós archívumok anyagából is bőven merítő összeállítással eleveníti fel a város első szabadon választott polgármestere, a díszpolgári címmel is elismert Almási Zsolt emlékét a DSTV abból az alkalomból, hogy a jeles közéleti személyiség nevét kapta a város közgyűlési terme. Hangkép extra.
Közgyűlést tartottak az Almási Zsolt teremben
2025. szep. 11.
A legutóbbi rendkívüli közgyűlésen Almási Zsolt, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme. A ma délelőtti testületi ülésnek már az Almási Zsolt terem biztosította a helyszínt, ahol összesen 19 témában született döntés.