Javuló forma, javuló eredmények

spigott - 2020. július 1. 8:24

A Dunaferr SE kenusai közül Kiss Balázs szerepelt a legjobban a kedden megrendezett szolnoki edzésversenyen.

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal is Szolnokon rendezte meg a honi szövetség a legjobb magyar kajak-kenusok edzésversenyét, melyen ezúttal egyéniben mérték össze egymással erejüket a résztvevők. A megméretésen ezúttal is több dunaújvárosi kenus is rajthoz állt, s mint azt Molnár Gergely, a Dunaferr SE kajak-kenusainak vezetőedzője elárulta, ezúttal elégedett lehetett az egyesület versenyzőinek teljesítményével.

"Jól alakult a keddi edzésverseny, mely legjobban Kiss Balázsnak sikerült, ő az első ezer méteren a második helyen végzett Bodonyi András mögött úgy, hogy a táv nagyobbik részében együtt mentek, csak a végén volt frissebb ellenfele, így végül másfél hajó különbséggel a DVTK kenusa nyert. Balázs a második futamban már nem indult, mert egy kicsit meghúzta a vállát, nem komoly a sérülés, de pihentettük, nem akartunk kockáztatni. Hajdu Jonatán számára a második futam alakult jobban, ott hatodik lett az erős mezőnyben, míg az U23-asok két futamában Bucsi Bence, Kovács Máté és Slihoczki Ádám vett részt tőlünk. Slihoczki Ádám az erősebb futamában hatodik lett, míg Bence és Máté ugyanabban a mezőnyben lapátoltak, s az egyik futamban Bence, míg a másikban Máté volt a jobb. Kulcsár Dorina C1 200 méteren térdelt hajóba, s az első ilyen versenye volt, mert eddig hosszabb távokon készültünk, hogy az alapozása jó legyen, de távolságra nem volt messze a mezőnytől, így vele is elégedett lehetek. Látszik most már az, hogy jövünk ki az alapozó munkából, van, aki hozta, amit kellett, s bár volt olyan is, aki itthon még mindig jobbat ment, mint Szolnokon, alapvetően elégedett lehetek a versenyzőkkel." – árulta el Molnár Gergely.

Kiss Balázs a második helyen végzett C1 1000 méteren! (Képek: DO-archív)

Korábban beszámoltunk már arról, hogy a nemzetközi szövetség nem világbajnokság, hanem világkupa megrendezésére kérte fel a magyar szövetséget, s ez valamelyest befolyásolja a mieink programját is. Ezt erősítette meg kajak-kenusaink edzője is, aki örül a változásoknak.

"Ez számunkra jól jött, mert a világbajnokságon nem rendeztek volna olimpiai számokat, míg a világkupán olimpiai számokat is rendeznek, így tovább készülhetünk az ezer méteres számokra. A következő célunk azonban még nem ez, hanem a kenu kettesek három hét múlva kezdődő edzésversenye lesz, melyen Slihoczki Ádám újra Kocsis Ádámmal indul, míg Kiss Balázs a szegedi Zombori Dominikkal együtt vág neki a megméretésnek.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: komoly tervekkel idén is

DSTV: komoly tervekkel idén is

2025. feb. 17.

Már az elmúlt esztendő végén megkezdték a tornászok a felkészülést a 2025-ös versenyszezonra. Február elején ellátogattunk egy edzésükre, ahol Trenka János beszélt a felkészülésről, illetve az időszak legfontosabb eseményeiről. Hangkép.

Előnyben a Debrecen

Előnyben a Debrecen

2025. feb. 17.

Az emberelőnyeit hibátlanul kihasználó DEAC háromgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen magyar bajnoki rájátszás első, dunaújvárosi mérkőzésén.

DSTV: szükség volt a felújításra

DSTV: szükség volt a felújításra

2025. feb. 16.

Mint arról már korábban beszámoltunk, egy felújított röplabdapályán edzhetnek a sportolók a Dózsa Iskola tornatermében. A fejlesztésnek rendkívül örültek az iskolában is, ahol a pálya már több hete feldobja a testnevelésórákat. Hangkép.

Görög öröm az uszodában

Görög öröm az uszodában

2025. feb. 15.

Hullámzó teljesítményt nyújtva szenvedett háromgólos, 12-9-es vereséget a görög Vouliagmeni elleni hazai BL-meccsen a DFVE női vízilabda csapata.

A négy közé jutás a tét

A négy közé jutás a tét

2025. feb. 15.

A Debrecen ellen vív két győzelemig tartó csatát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a magyar bajnokság rájátszásban.

Hazai BL-meccs vár a DFVE csapatára

Hazai BL-meccs vár a DFVE csapatára

2025. feb. 14.

A görög Vouliagmeni lesz a DFVE női vízilabda csapatának következő ellenfele a Bajnokok Ligája csoportkörében szombaton délután fél egytől.

Vereség a hibák ára

Vereség a hibák ára

2025. feb. 14.

Tudása alatt, sok hibával játszva szenvedett a DKSE röplabda csapata a Szeged elleni hazai mérkőzésen az Extraliga huszadik fordulójában.