Kezdődik az új szezon!
Címvédőként ugrik medencébe a Magyar Kupa ma kezdődő csoportkörében a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.
Ma hivatalosan is véget ér a koronavírus-járvány miatti hosszú szünet a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata számára, ugyanis Mihók Attila gárdája a BHSE otthonában kezdi meg a Magyar Kupa új kiírásának küzdelmeit. A sorozatban címvédő dunaújvárosiak egyértelmű esélyesként várják az este fél nyolckor kezdődő fővárosi összecsapást, melyen már az is óriási meglepetést jelentene, ha a Honvéd meg tudná szorítani vízilabdázóinkat. A két gárda az előző szezon elején, 2019 októberében találkozott legutóbb egymással, s akkor előbb a bajnokságban aratott 22-6-os győzelmet együttesünk a budapestiek ellen, majd a Magyar Kupa csoportkörében is kiütéses, 28-6-os sikernek örülhettek Garda Krisztináék.
A cél ma sem lehet más, mint a győzelem magabiztos megszerzése, mert mint azt Mihók Attila vezetőedző elárulta, a remélt címvédéshez minden vetélytársukat le kell győzniük.
Képek: DO-archív
"Nagyon hosszú volt a szünet az összes csapat számára, s az mindenképpen okozhat némi nehézséget, hogy hiába nem voltak meccsek, edzenie azért kellett a játékosoknak, így az ilyenkor szokásos nyári pihenője elmaradt a csapat tagjainak. A keretünkben voltak változások, több játékosunk is távozott (Vályi Vanda, Laura Aarts, Kiss Alexandra), ám úgy vélem, hogy sikerült megfelelően pótolni őket, s az elmúlt hetekben azon is dolgoztunk, hogy az újakat (Szilágyi Dorottya, Lekrinszki Gina, Magyari Alda, Mucsy Mandula) beépítsük az együttesbe. Ami a Magyar Kupát illeti, ahogy eddig, úgy ezúttal is végső győzelmet tűztük ki magunk elé, ám most először vágunk neki címvédőként a sorozatnak. Fel kell készülnünk arra is, hogy a vetélytársak már elsősorban minket akarnak legyőzni, az ellenünk aratott győzelem komoly sikert jelentene számukra, ám állunk a kihívás elé, mert meg szeretnénk védeni címünket a Magyar Kupában" – árulta el a DUE-Maarsk Graphics csapatának szakvezetője.
DUE-Maarsk Graphics csapatának kupamenetrendje
2020. 07. 31. 19:30 BHSE – DUE-Maarsk Graphics
2020. 08. 03. 17:00 DUE-Maarsk Graphics – SZNVE
2020. 08. 06. 17:00 DUE-Maarsk Graphics – III. ker. TVE
2020. 08. 10. BVSC - DUE-Maarsk Graphics
2020. 08. 17. 17:00 DUE-Maarsk Graphics – BHSE
2020. 08. 21. 18:30 SZNVE - DUE-Maarsk Graphics
2020. 08. 24. 18:30 III. ker. TVE - DUE-Maarsk Graphics
2020. 08. 27. 17:00 DUE-Maarsk Graphics - BVSC
A rovat további hírei: Sport
Sportban és tanulásban is remekeltek
2025. dec. 04.
A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.
Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága
2025. dec. 04.
Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.
Hozta a kötelezőt a DFVE
2025. dec. 04.
Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.
Nincs megállás a röpiseknél
2025. dec. 03.
A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.
Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében
2025. dec. 03.
A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.
Így nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 03.
A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.
Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)
2025. dec. 02.
Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.








