Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 11. Ágota
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Rendőrség: városunkba is eljutott a BikeSafe

Sziréna
rendőrség
lopás

facebook megosztás

Öcaline - 2020. júl. 31., 09:55

Kerékpár-regisztrációval várták az érdeklődőket a bűnmegelőzési szakemberek a dunaújvárosi kapitányságon: a bázis két napon át adott otthont a BikeSafe akciójának – összegzés és tipptár a hajtás után.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai BikeSafe regisztrációval várták a kerékpárok gazdáit  a kapitányság parkolójában szerdán és csütörtökön – a két nap alatt a tikkasztó hőség ellenére több mint 30 kerékpárt vettek nyilvántartásba, tudatta honlapunkkal a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálatának összegzése.

Sikeres vagyonvédelem

A regisztráció alkalmával a bicikliket BIKESAFE – Regisztrált kerékpár feliratú matricával látják el, majd egy fotót, és minden szükséges információt rögzítenek a kerékpárról, ami egy biztonságos, a rendőrség számára is hozzáférhető adatbázisba kerül. A kerékpárok nyilvántartásba vétele lehetővé teszi, hogy lopás esetén a jármű mielőbb visszakerüljön tulajdonosához.
A régóta sikeres vagyonvédelmi program célja, hogy a kétkerekűsök számára lehetőséget biztosítson értékeik megóvására. A kerékpárok azonban csak akkor vannak biztonságban, ha a tulajdonosaik is mindent megtesznek annak érdekében, hogy a tolvajok ne tudják azokat megszerezni, figyelmeztet a híradáshoz mellékelt rendőrségi összegzés.

Tipptár: így ne legyen áldozat!

A megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata a téma kapcsán az alábbi tanácsokkal látta el a bringásokat.

Mindig legyen lezárva a bicikli, még akkor is, ha csak néhány pillanatra hagyja magára a járművét!
A kerékpáron – ha lehetőség van rá – ne hagyjon értékeket, mert azokat könnyűszerrel megszerezhetik a tolvajok!
Mindig olyan zárat és hozzá tartozó láncot, hevedert válasszon, amely magas biztonsági szintű!
Ha megfelelő a védelem és helyesen, több ponton is rögzít a lakat, akkor is törekedni kell arra, hogy jól látható, forgalmas helyen hagyja a kerékpárt!

Amennyiben minden elővigyázatosság ellenére ellopják a kerékpárját, azonnal értesítse a rendőrséget a 112-es segélyhívón!

(Fotó: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

2026. jan. 10.

A dunaújvárosi rendőrök kezdtek eljárást Házi Rubina Ketrin és Házi Jázmin Tifani eltűnése ügyében. A 14, illetve 15 éves lányok hétfőn tűntek el – már egy megosztás segíthet abban, hogy rájuk találjanak.

Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

2026. jan. 09.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki súlyosan bántalmazta az albérlőjét. Nagyon durva történet, nagyon súlyos eset; a gyanúsított nem válogatott a brutális eszközökben, értesült a DO.

Az ünnepek alatt sem pihentek az online csalók

2026. jan. 07.

Lerántó apróhirdetés, "jó vétel", de még hamis szerelem illúziója is szerepel a merítésben – közel másfél millió forintos kárt okoztak az elmúlt időszakban az online csalók Fejér vármegyében. Két dunaújvárosi sértettet is lépre csaltak, értesült a DO.

Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

2026. jan. 06.

Összeütközött két gépkocsi a 62-es főút 1-es kilométerszelvényénél, Dunaújváros térségében. Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.

Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

2026. jan. 05.

Dunaújváros és Rácalmás között ütközött össze két gépkocsi a főúton. A forgalom irányítás mellett halad, a tűzoltókat is a helyszínre vezényelték, értesült a DO. Gyorshír.

Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

2026. jan. 05.

Rácalmás térségében ütközött két gépjármű tegnap késő délután. A baleset nyomán a főút forgalmát a város felé terelték, értesült a DO. Itt a tél, vigyázat az utakon!

Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

2026. jan. 02.

Teljes terjedelmében égett egy húsz négyzetméter alapterületű lakóház felső szintje és tetőszerkezete Nagyvenyimen még december 30-án éjszaka. Gázpalackot is kimentettek a tűzoltók, értesült a DO.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Újra a muzsika és a közösség ünnepe lett (galériával)

  2. A vége sajnos sima lett

  3. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  4. Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

  5. DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  4. Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

  5. DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő