Teljes a mezőny, a magyar válogatott is indul
A magyar válogatott a 20. csapat az augusztus 29-én rajtoló Tour de Hongrie kerékpáros körversenyen, ezzel teljessé vált a mezőny, összesen 120 kerekes vág majd neki a viadalnak.
Főoldali és belső kép forrása: tourdehongrie.hu
A szervezők pénteki tájékoztatása szerint a nemzeti együttes szövetségi kapitánya, Dér Zsolt hatfős csapatot nevezhet, s a magyar szövetség néhány nappal a rajt előtt dönt az összeállításról. Nagy esélye van bekerülni a válogatottba többek között a tavalyi szakaszgyőztes Lovassy Krisztiánnak (Epronex BSS Oil Team), a 2019-es szerb körversenyen szakaszmásodik Móricz Dánielnek (Northwave-Cofiloc), a néhány napja Bulgáriában UCI-pontokat gyűjtött Szöllősi Ferencnek (Delio Gallino Colosio Eurofeed) vagy a Tour de Hongrie-n már három Top 10-es eredményt is elérő Karl Ádámnak (UC Monaco) is. Az öt szakaszból álló, 826 kilométer össztávú Tour de Hongrie a nemzetközi szövetség (UCI) 2.1-es kategóriájú versenye, ami azt jelenti, hogy csak profi klubok (World Team, Pro Team vagy Continental Team), illetve nemzeti válogatottak vehetnek részt rajta. Ezért a hazai válogatotton kívül magyar csapat nem indulhat, ennek ellenére ideális esetben nyolc gárdában is lehet hazai kerékpáros, a 120 induló között pedig akár 16 anyaországbeli és öt székely bringás is szerepet kaphat.
A közlemény kiemeli: van magyar versenyzője a - a legjobbak közé tartozó - World Teamek közül a Mitchelton-Scottnak (Peák Barnabás) és a CCC Teamnek (Valter Attila), illetve a Pro Teamek közül a Team Novo Nordisknak (Kusztor Péter) és az Androni Giocattoli-Sidermecnek (Pelikán János) is. A kontinentális csapatokban Dina Márton és Fetter Erik (Kometa-Xstra), Filutás Viktor (Giotti Victoria Palomar), Rózsa Balázs, Szentpéteri András és Wermeser Zsombor (Team Novák) kapott helyet, de ez utóbbi, csíkszeredai csapatban szerephez juthat öt székely sportoló - Novák Károly Eduárd, Balázsi Lóránt, Lázár Nándor, Szilágyi Róbert és Török Szilárd - is.
A Tour de Hongrie mezőnye: Israel Start-Up Nation (izraeli, World Team), Jumbo-Visma (holland, World Team), TREK-Segafredo (amerikai, World Team), Mitchelton-Scott (ausztrál, World Team), CCC Team (lengyel, World Team), Androni Giocattoli-Sidermec (olasz, Pro Team), Alpecin-Fenix (belga, Pro Team), Team Novo Nordisk (amerikai, Pro Team), Vini Zabu-KTM (olasz, Pro Team), Bingoal-Wallonie Bruxelles (belga, Pro Team), Uno-X Pro Cycling Team (norvég, Pro Team), Caja Rural-Seguros-RGA (spnyol, Pro Team), Sport Vlaanderen-Baloise (belga, Pro Team), Kometa-Xstra (spanyol, Continental Team), Adria-Mobil (szlovén, Continental Team), Team Novák (román, Continental Team), Vorarlberg Santic (osztrák, Continental Team), Giotti Victoria Palomar (román, Continental Team), Elkov-Kasper (cseh, Continental Team), magyar válogatott.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.
DSTV: hamarosan élesben játszhatnak
2025. aug. 30.
Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.
Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták
2025. aug. 30.
A Dunaújváros FC női labdarúgói hazai pályán, míg a férfiak Iváncsán folytatják a Magyar Kupa és a bajnoki harmadosztály küzdelmeit vasárnap.