Rangos tornán szerepeltek a kézilabdázók

spigott - 2020. augusztus 31. 13:02

A DKKA serdülői a negyedik, az ifjúságiak az ötödik helyen végeztek a VI. NEKA Kupa elnevezésű utánpótlás kézilabda tornán.

Immáron hatodik alkalommal rendezték meg Balatonbogláron augusztus 28. és 30. között a NEKA Kupa elnevezésű utánpótlás kézilabda tornát, melyen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia serdülő és ifjúsági együttese is megmérette magát.

A serdülők mezőnyében öt csapat vett részt a viadalon, ahol a DKKA fiataljai először a Ferencvárossal mérték össze erejüket, ám a fővárosi zöld-fehérek végül sima győzelmet aratva gyűjtötték be a két pontot (17-34). A torna második napján a Győr volt a mieink ellenfele, mely 31-18-ra győzte le az akadémistákat, akik a harmadik játéknapon szerezték meg első győzelmüket a házigazdák első számú csapata ellen (26-25). Ezzel megnyílt az esély arra, hogy legalább a harmadik helyet megszerezzék serülőink, de a NEKA 2 ellen nem jött ki a lépés a dunaújvárosiaknak, akik a torna utolsó meccsén 27-24-re kikaptak, így végül a negyedik helyen fejezték be a viadalt.

Archív felvételek (forrás: DKKA)

Ahogy a serdülőknél, úgy az ifjúságiaknál is hat együttes versengett a minél szebb helyezésekért, itt azonban pont nélkül maradtak az akadémisták. Fiataljaink előbb Fraditól szenvedtek 39-27-es vereséget, majd a NEKA második együttesétől kaptak ki 35-17-re. A győriek elleni összecsapáson is a Rába-parti fiatalok örülhettek a 32-23-as győzelemnek, míg a NEKA I. 37-21-re győzte le a dunaújvárosiakat, akik végül az ötödik helyen zárták a rangos viadalt.

A DKKA eredményei a VI. NEKA Kupán

Serdülők
DKKA – FTC 17-34 (7-19)
DKKA – Győr 18-31 (9-17)
DKKA – NEKA I. 26-25 (14-9)
DKKA - NEKA II. 24-27 (13-11)

Végeredmény: 1. FTC 8 pont, 2. Győr 6 pont, 3. NEKA I. 2 pont, 4. DKKA 2 pont, 5. NEKA II. 2 pont.

Ifjúságiak
DKKA – FTC 27-39 (12-16)
DKKA – NEKA II. 17-35 (13-23)
DKKA – Győr 23-32 (14-18)
DKKA – NEKA I. 21-37 (11-19)

Végeredmény: 1. NEKA I. 6 pont, 2. Győr 6 pont, 3. NEKA II. 6 pont, 4. FTC 4 pont, 5. DKKA 0 pont.

Nem volt esély Gödöllőn

2024. ápr. 18.

A Kistext ellen meccs nélkül nyertek, a házigazda Gödöllőtől viszont kikaptak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Biztos sikerek idegenben

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA serdülő és ifjúsági csapatának a Csepel elleni korosztályos bajnokin.

DSTV: tudnivalók a horgászatról

2024. ápr. 17.

Egy horgásznak nem kell bemutatni, hogy miért jó, vagy miért különleges a horgászat. Aki még nem próbálta, az talán közelítse meg onnan, hogy ez egy olyan elfoglaltság, amely egyszerre lehet hobbi, sport, és igazi versenyzés – mikor mire van igényünk ugyebár. Arról, hogy ennek mi a szépsége, és mire van szüksége a kezdőknek Szabó Mátéval beszélgettünk a Horgásztanyán. Hangkép.

Újra élen a címvédő

Magabiztos győzelemmel vette vissza a tabella első helyét a Karmacsi Autó gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar csoportjában.

Két játékos távozik a DKKA-tól

Nick Viktória kilenc, Horváth Petra két szezont követően távozik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesétől.

Felemás hétvége az utánpótlásnál

2024. ápr. 16.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülői kikaptak, az ifjúságiak viszont nyerni tudtak a Ferencváros elleni hazai bajnokin.

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.