Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 18. Bernadett
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Szép győzelem a rangadón

Sport
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Dunaújváros
Magyar Kupa

facebook megosztás

spigott - 2020. aug. 11., 20:38

Remek védekezéssel, gyakorlatilag végig vezetve aratott ötgólos győzelmet a BVSC elleni fővárosi kupamérkőzésen a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Rangadóval, a BVSC elleni fővárosi összecsapással folytatta a Magyar Kupa küzdelmeit ma este fél nyolctól a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata. Mivel mindkét gárda hibátlan teljesítménnyel állt a meccs előtt, ezért komoly csatára számíthattak a mieink, akik abban bíztak, hogy sikerül átmenteniük a III. kerület elleni jó formát, s győzelemmel térhetnek haza a fővárosból.

Az első percekben a házigazdák kaptak két emberelőnyt, ám Magyari mindkét alkalommal védeni tudott, majd a mieink hibáztak el egy fórt és egy ziccert, így a hatodik percig csak nem akart megszületni a meccs első találata. Egészen addig, míg az egyetemisták meg nem kapták második előnyüket, melyből végre Szilágyi lőtte át a falat, megszerezve ezzel a vezetést a Mihók-csapatnak. Nem sokáig örülhettünk azonban az előnynek, mert Gémes az utolsó percben egalizált, de erre is volt válasza csapatunknak, mely Szilágyi ötméteresének köszönhetően 2-1-es vezetéssel vonulhatott az első pihenőre.

A második negyedet Ziegler emberelőnyös találatával kezdte a DUE, mely továbbra is jól őrizte kapuját, így hiába került újabb két alkalommal fórba a házigazda, rendre sikerült kivédekezni a támadásokat. A 12. percben Mucsy úszott meg, s harcolt ki egy ötméterest, melyet Gurisatti értékesített, míg a túloldalon Magyari védett büntetőt, így maradt a 4-1-es dunaújvárosi előny. Gurisatti második ötösét már védte Doroszlai, de a túloldalon továbbra is remekül védekezett együttesünk, melynek kettős előnyből sem tudott gólt szerezni a BVSC, így a mieink 4-1-es vezetésével várták a folytatást a felek.

A védelem és Magyari Alda kapus is remekelt a BVSC ellen! (Képek: DO-archív)

A harmadik felvonást egy kihagyott fórral kezdték az egyetemisták, s bár Koncz megtörte a hosszú hazai gólcsendet, előbb Ziegler, majd Gurisatti vágott be közelről egy emberelőnyt, így a 20. percben először vezetett néggyel a Mihók-csapat (2-6). Ugyan Fekete Flóra éles szögből betalált a játékrész hajrájában, a negyedik negyed elején végleg eldöntötte a találkozót együttesünk, mely két perc alatt lőtt két újabb góllal lépett meg öttel ellenfelétől, s innen már nem volt visszaút a fővárosiaknak (3-8). A vendéglátók küzdöttek becsülettel, ám ez csak arra volt elég, hogy a mérkőzés utolsó perceit egálra hozzák, így a mieink összességében simán, 9-4-re nyerték a találkozót, s négy fordulót követően továbbra is hibátlan teljesítménnyel állnak a csoportjuk élén.

Mihók Attila vezetőedző: - Nem is tudom, hogy mikor nyertünk utoljára ilyen nagy különbséggel a Szőnyi úton, szóval az eredménnyel elégedett vagyok. A védekezésünk megfelelő volt, négy gólon tudtuk tartani a BVSC-t, ami szép dolog, ugyanakkor támadásban hiába akartunk fegyelmezetten játszani, sok volt a pontatlanság.

BVSC – DUE-Maarsk Graphics 4-9 (1-2, 0-2, 2-2, 1-3)

DUE-Maarsk Graphics: Magyari – Szilágyi 2, Gurisatti 4, Horváth, Mahieu 1, Garda 1, Ziegler 2. Csere: Balog (kapus), Sajben, Szabó, Mucsy, Brezovszki, Szellák, Huszti. Vezetőedző: Mihók Attila.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

Esztergomba látogat a Kohász

2026. feb. 18.

A tabella negyedik helyén álló Esztergom otthonában is csak a tisztes helytállás lehet a célja a DKKA női kézilabdázóinak a bajnokság hétközi fordulójában.

Hazai rajt a középszakaszban

2026. feb. 17.

A BVSC elleni hazai rangadóval vág neki a bajnoki középszakasz felsőházának a DFVE női vízilabda csapata szerdán este hét órától.

Biztos sikerekkel folytatták a szezont

2026. feb. 17.

Egy kisebb megingástól eltekintve magabiztosan hozta legutóbbi két mérkőzését a korosztályos bajnokságban a DSE Röplabda Akadémia U20-as együttese.

DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

2026. feb. 17.

A 2024-es debütálást követően 2025-ben a városlakók kedvencévé vált a szórakozás kategóriában a Szöglet Sport Bár. Január végén ők is megkapták Horváth Tamástól a jól kiérdemelt elismerő oklevelet. Hangkép.

Megvan az év első bajnoki címe

2026. feb. 16.

Egy arany- és egy ezüstéremmel zárták a fővárosban megrendezett U13-as Országos Bajnokságot a DKSE ifjú birkózói.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: folytatták a közös örömsportot

  2. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  3. A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

  4. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  5. Energiafelhasználás átláthatósága a modern céges működésben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: folytatták a  közös örömsportot

DSTV: folytatták a közös örömsportot

Embedded thumbnail for "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

"A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

Embedded thumbnail for DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

Top hírek

  1. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  2. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  3. Várják az átképzési program jelentkezőit

  4. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  5. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő