Dunaújváros Hetilap

Tisztulnak a város parkolói, legutóbb az Intercisa Múzeum mögötti terület következett

doszerk - 2020. augusztus 9. 13:39

Folyamatosan halad a városi parkolók év elején megkezdett takarítása. A múlt héten az Intercisa Múzeum mögötti területet tisztították a DVG Zrt. szakemberei.

Itt is hosszú évek alatt felgyülemlett koszt sikerült összetakarítani. Ezen a területen visszatérő probléma a társasház hulladéktároló ketrece mellett gyűlő szemét,ezt a házzal együttműködve sikerült megszüntetni, véglegesen vagy szükség esetén azonban nagyobb tárolóketrecre kell cserélni a jelenlegit.

Mezei Zsolt alpolgármester elmondta: ütemterv szerint tovább folytatódik a parkolók takarítása. Kiemelte: minden autóst arra kér, hogy vegye figyelembe a takarítás előtti napokban kihelyezett tiltótáblákat, mert a takarítást végzők munkáját nagyon megnehezítik az ottmaradt járművek, teljes takarítás pedig csak üres parkolóban végezhető. Mezei Zsolt hozzátette még:a közterület-felügyelők is ott lesznek, és szükség esetén bírságolni fognak.

Az alpolgármester szólt a városi locsolásról is. Mint mondta: a fák, virágok öntözését  a DVG szakemberei folyamatosan végzik, a múlt heti kánikulában azonban sor került az aszfalt locsolására is. Mezei Zsolt elmondta: az idei nyáron a szokásosnál több a csapadék és mérsékeltebb a kánikula, de szükség esetén a későbbiekben is elvégzik az aszfalt locsolását, derült ki a város hivatalos honlapján megjelent tájékoztatóból.

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.