Iváncsai tragédia: elfogták és őrizetbe vették a gázolás gyanúsítottját!

Öcaline - 2020. szeptember 13. 7:33

Segítségnyújtás elmulasztása bűntett miatt hallgatták ki azt a 23 éves férfit, aki a rendőrök gyanúja szerint Iváncsán elütött egy kerékpárost, majd megállás nélkül továbbhajtott. A baleset 72 éves sérültje életét vesztette. A gázoló kilétéra néhány óra alatt fény derült, értesült a DO.

Megerősítette az elfogás és az őrizetbe vétel hírét a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata  – mint friss összegzésükből kiderül, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkatársai azonnalos és széleskörű adatgyűjtésének köszönhetően néhány órán belül azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, egy 23 éves inváncsai lakost. 
Amint arról már beszámoltunk hasábjainkon, végzetes kimenetelű baleset történt Iváncsán tegnap kora délután: 13 óra 20 perc körül a Fő utca és a Bajcsy Zsilinszky utca kereszteződésében egy személygépjármű összeütközött egy előtte haladó kerékpárossal. A baleset következtében a kerékpárt hajtó 72 éves férfi olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztett. Az autó sofőrje megállás és segítségnyújtás nélkül elhagyta a helyszínt.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság nyomozói gyorsan pontot tettek a gázoló kilétét firtató kérdés végére – a tegnap elfogott fiatal férfit őrizetbe vétele mellett segítségnyújtás elmulasztása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A rendőrök előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására is, míg a járművet, amellyel a balesetet okozta, lefoglalták.

A vizsgálatok nyomán talán a végzetes ütközés körülményeire és a helyszín elhagyásának okára is fény derül...

(Fotó: FMRFK)

A rovat további hírei: Sziréna

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

2025. okt. 16.

A városban több helyen is vannak 30 kilométeres sebességkorlátozó táblák kihelyezve. Nyilván okkal. A Vörösmarty, illetve Gábor Áron utcában például azért, mert óvoda, bölcsőde működik a környéken. Mostantól pedig útburkolati felfestés is figyelmezteti az autósokat a megfelelő sebességre.

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

2025. okt. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség távoltartás elrendelésére tett indítványt annak a férfinak az ügyében, aki az elmúlt hónapokban egyre agresszívebb volt a testvérével. Többször bántalmazta is hozzátartozóját, értesült a DO.

Súlyos baleset Köztársaság útnál

Súlyos baleset Köztársaság útnál

2025. okt. 11.

Rolleres ütött el a zebrán átkarikázó kerékpárost a Köztársaság út és a Derkovits utca kereszteződésében ma délelőtt. Az egyik sérültet mentőhelikopter szállította kórházba, értesült a DO.

Személyautó és kisteherautó ütközött Dunaújvárosban

Személyautó és kisteherautó ütközött Dunaújvárosban

2025. okt. 09.

Személyi sérüléssel járó baleset történt az Aranyvölgyi és a Magyar út kereszteződésénél ma kora este.

Nyerges vontató égett az M6-oson

Nyerges vontató égett az M6-oson

2025. okt. 07.

A nem mindennapi tűzeset miatt Dunaújvárosnál, a sztráda Pécs felé vezető szakaszán forgalomkorlátozásra kell számítani, adta hírül a katasztrófavédelem gyorsjelentése.

 

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. okt. 07.

Alig kezdődött el a fűtési szezon, máris regisztrálták az első életmentő esetet: Pusztaszabolcson, egy családi házban szólalt meg az érzékelő még pénteken délután. Négy személy, köztük három gyerek hagyhatta el az épületet baj nélkül, értesült a DO.

Eltűnés miatt keresik Hajdu Gabriellát

Eltűnés miatt keresik Hajdu Gabriellát

2025. okt. 06.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét: a 38 éves nő elérhetetlenné vált, rokonai több hónapja keresik, a felkutatására tett intézkedések eddig nem jártak eredménnyel. Ha tud róla, jelentkezzen – és már egy megosztás is segíthet!