Az UVSE ellen a Kupában
Az UVSE gárdáját látja vendégül a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata ma este fél héttől az Olimpiai Kupa helyosztóinak harmadik fordulójában.
Kép: DO-archív
Miközben a magyar női vízilabda válogatott Triesztben küzd az olimpiai szereplés kivívásáért, addig a hazai élvonalbeli klubok az Olimpiai Kupa elnevezésű sorozatban igyekeznek formában tartani magukat a bajnokság folytatásáig. Természetesen a DUE-Maarsk Graphics vízilabdázói is részt vesznek a küzdelmekben, melynek első csoportkörét felemás eredményekkel zárták vízilabdázóink, ugyanis a Ferencváros elleni 13-10-es vereséget követően hiába győzték le 24-9-re a Honvédot, végül "csak" a második helyet sikerült megszerezniük.
A folytatás sem alakult a legjobban a válogatottjait nélkülöző Mihók-gárda számára, mivel a helyosztók első körében Egerben is kikaptak az egyetemisták (10-15), s a folytatás sem ígérkezik egyszerűnek, mert ma este fél héttől az UVSE gárdája látogat a Fabó Éva Sportuszodába. A fővárosiak szintén egy győzelemmel és egy vereséggel zárták az első csoportkört, ám az Eger ellen kiütéses, 24-11-es sikert arattak Benczur Márton tanítványai. Az eredmények alapján tehát inkább az UVSE számít a ma esti találkozó esélyesének, ám a két gárda összecsapása ettől még komoly rangadónak számít, így élvezetes, izgalmas találkozóra számíthatnak a csapatok tagjai.
A rovat további hírei: Sport
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.
DSTV: hamarosan élesben játszhatnak
2025. aug. 30.
Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.