Két pontért utaznak a fővárosba

spigott - 2021. január 16. 7:30

Idegenben, a Pénzügyőr vendégeként lép pályára ma délelőtt tizenegy órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a Liga Kupában.

Kép: DKKA-archív

Négy találkozót követően négy győzelemmel áll a Liga Kupa C-csoportjának első helyén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese, mely a hátralévő két mérkőzésének eredményétől függetlenül már nem is végezhet ennél hátrébb a sorozat első körében. Ez persze nem jelenti azt, hogy utolsó két összecsapását már ne venné komolyan együttesünk, mely ma délelőtt tizenegy órától a fővárosban, a Pénzügyőr Kőér utcai csarnokában igyekszik gyarapítani pontjai számát.

Kézilabdázóink mai ellenfele öt találkozón van túl a sorozatban, s ugyan első három fellépését elveszítette, a Tempó KSE elleni dupla sikerének köszönhetően jelenleg a harmadik helyen áll a csoportban. A ma délelőtti összecsapás esélyeseinek egyértelműen a mieink számítanak, ám a Pénzügyőr játékosai a két gárda dunaújvárosi mérkőzésén is bizonyították, hogy nem lehet fél vállról venni őket, s biztosak lehetünk abban, hogy ma is mindent el fognak követni azért, hogy meglepjék kézilabdázóinkat.

Együttesünkhöz, illetve a Liga Kupához kapcsolódó információ még, hogy a Tempó KSE feladta a mieink elleni összecsapás pályaválasztói jogát, így a sorozat utolsó, hétfő esti csoportmeccsén nem a fővárosban, hanem a Dunaújvárosi Sportcsarnokban húznak szerelést kézilabdázóink.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

2025. júl. 17.

Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.

Elkészült a labdarúgók sorsolása

Elkészült a labdarúgók sorsolása

2025. júl. 17.

A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.