Könnyed sikerrel a négy közé

spigott - 2021. január 22. 17:08

Bejutott a trieszti olimpiai selejtező legjobb négy csapata közé a magyar női vízilabda válogatott, mely simán, 20-7-re nyert a franciák ellen ma délután.

Mivel a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott tegnap kikapott a görögöktől, így csoportja második helyén jutott tovább a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjébe, ahol ma délután négy órától a francia válogatott várt Bíró Attila együttesére.

Az összecsapás esélyeseinek egyértelműen a mieink számítottak, s válogatottunk szerencsére ennek megfelelően is vágott neki a találkozónak, s mivel bő három perc alatt négyszer is mattolni tudta ellenfelét, úgy is tűnt, hogy nem nagyon kell izgulnunk a folytatásban. A franciák azonban nem akarták olcsón adni magukat, keményítettek védekezésükön, majd az első negyed hajrájában kétszer is bevették Magyari Alda kapuját, így az első szünetig megfelezték hátrányukat. A második etap elején előbb Garda, majd Gurisatti értékesített egy-egy büntetőt, visszaállítva ezzel a két gárda közti korábbi különbséget, s bár erre még volt válasza az ellenfélnek, Rybanska találata után magabiztos, 7-3-as fórból várhattuk a harmadik etapot.

Képek forrása: MOB

A térfélcsere után végleg eldöntötte a mérkőzést válogatottunk, mely Illés duplájával lépett meg hat találattal ellenfelétől, s bármivel is próbálkoztak a franciák, a magyar csapat a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, így Keszthelyi és Leimeter góljait követően már 12-5-ös vezetésnek örülhetett a szakvezetés. Az utolsó nyolc percre már semmi izgalom nem maradt, ám ez nem jelentette azt, hogy a mieink visszavettek volna a tempóból sőt, a záró negyedet is simán megnyerve arattak könnyed, 20-7-es győzelmet, amivel bejutottak a legjobb négy közé, s szombaton az olaszok ellen harcolhatják ki az olimpiai kvótát.

Franciaország – Magyarország 7-20 (2-4, 1-3, 2-5, 2-8)
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 5, Illés 3, Szilágyi 2, Gurisatti 2, Leimeter 2, Rybanska 2, Garda 2, Vályi 1, Szücs 1.

(Főoldali kép forrása: federnouto.it/Andrea Staccioli/DBM)

A rovat további hírei: Sport

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Így nem volt esély a pontszerzésre

Így nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 03.

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.