Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 30. Martina, Gerda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Győzelem és továbbjutás!

Sport
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Euroliga

facebook megosztás

spigott - 2021. feb. 07., 11:08

Bejutott az Euroliga negyeddöntőjébe a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, miután végig vezetve aratott 11-9-es sikert a görög Vouliagmeni ellen.

A Sabadell elleni vereséget követően a görög Vouliagmeni együttese várt a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatára az Euroliga veronai csoportkörében, s mivel a görögök tegnap 7-7-es döntetlent játszottak a spanyolokkal, így a mieinknek mindenképpen nyerniük kellett ma délelőtt ahhoz, hogy csoportjuk második helyén jussanak tovább a legrangosabb európai kupasorozat legjobb nyolc csapata közé.

Ez finoman szólva sem ígérkezett könnyű feladatnak, ám a Mihók-csapat nagyon elszántan vágott neki a csatának, s Garda, illetve Gurisatti találataival már a 4. perc elején 2-0-ra vezetett. A dunaújvárosi védelem kiválóan szűrte meg a Vouliagmeni támadásait, s miután Szilágyi is pontosan célzott, már 3-0-s DUE-előnyt mutatott az eredményjelző. A görögök a 7. percben törték meg hosszú gólcsendjüket, de erre is volt válasza a mieinknek, s Garda újabb remek bombája után 4-1-es fórból várhattuk a második felvonást. Melynek első találatát az ellenfél szerezte büntetőből, ám Horváth éles szögből lőtt előbb bombagólt, majd Mahieu húzott be közelről egy jó centerezést, így a 12. percben már 6-2-es vezetésnek örülhettek az egyetemisták. Xenaki ugyan gyorsan felhozta háromra együttesét, ám a félidő utolsó négy percében mindkét kapus lehúzta a rolót, így a félidei szünetre 6-3-es vezetéssel vonulhatott együttesünk.

Képek: DO-archív

A görögök persze nem adták fel a küzdelmet, felgyorsították támadójátékukat, s két emberelőnyös találattal igyekeztek feljebb kapaszkodni, de a mieink is jól éltek a fórjaikkal, s Szilágyi, majd Garda találataival biztosan tartották előnyüket (8-5). Diamatopoulou gólja után újra csak kettő volt a különbség, ám erre Szilágyi válaszolt akcióból, majd Horváth lőtt újabb hatalmas gólt emberelőnyből, s ugyan Kotsia a negyed utolsó másodperceiben bevette Magyari kapuját, az utolsó etap előtt továbbra is a mieink álltak közelebb a remélt sikerhez (10-7). Bőven ígért még persze izgalmakat a negyedik negyed, de Gurisatti akciógólja után kicsit nyugodtabban szemlélhettük a történéseket. Nem sokáig, mert Pál után Ziegler is kipontozódott, s a görögök öt perccel a meccs vége előtt újra feljöttek kettő találatra (11-9). Nem jött jól az sem, hogy a mieink kihagytak két emberelőnyt is, de a védekezés jól működött, így egy perccel a meccs lefújása előtt is két gól volt az egyetemisták előnye. A véghajrában újabb kihagyott fór miatt bosszankodhattunk, ám ez szerencsére már nem számított, mert az utolsó görög támadást is sikerült kivédekezni, így a Mihók-csapat 11-9-es győzelemmel biztosította be a továbbjutást jelentő második helyét az Euroliga D csoportjában.

DUE-Maarsk Graphics – NC Vouliagmeni 11-9 (4-1, 2-2, 4-4, 1-2)

A DUE-Maarsk Graphics gólszerzői: Garda 3, Szilágyi 3, Gurisatti 2, Horváth 2, Mahieu 1.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

2026. jan. 29.

A helyi labdarúgás kiemelkedő alakja, Formaggini Károly emléke előtt tisztelgett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata legutóbbi emléktornájával. A mögöttünk hagyott hétvégén nyolc csapat lépett pályára – a döntőben a DFC 3:0-ra kapott ki a Hegyvidék csapatától, így a hazaiak szépen csillogó ezüsttel zárták az emléktornát. Hangkép.

Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

2026. jan. 29.

A szettsiker összejött, de pontszerzésnek nem örülhettek a DKSE röplabdázói a Szolnok elleni összecsapáson a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában.

Vereséggel zárta az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 29.

A mérkőzés nagy részében veszélyesebben játszó BJA HC háromgólos győzelmet aratott a tartalékos Acélbikák ellen az Erste Liga alapszakaszának utolsó fordulójában.

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

2026. jan. 28.

A Campus Étteremben tartotta meg hagyományos évnyitó ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia a közelmúltban. Az évértékelővel egybekötött rendezvényen a DSTV kamerája is ott volt. Hangkép.

Szolnokra látogatnak a röplabdázók

2026. jan. 28.

A tabellán tizenkettedik Szolnok vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este nyolc órától.

A BJA otthonában zárjak az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 28.

A Vasas Jégcentrumban, a BJA HC elleni összecsapással fejezi be az Erste Liga 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este.

Elismerték legjobbjaikat a motorcsónakosok (galériával)

2026. jan. 27.

A 2025-ös esztendő eredményei alapján idén is Horváth Attila vehette át az Év Sportolója kitüntető címet a Magyar Motoros Vízisport Szövetség hagyományos díjátadóján.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

  2. Baleset miatt áll az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében

  3. Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

  4. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  5. Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

Embedded thumbnail for Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Embedded thumbnail for DSTV: gyógyulás a művészet erejével

DSTV: gyógyulás a művészet erejével

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő