Gyászol a sportváros: elhunyt Bába Mihály
Egy héttel súlyos közlekedési balesete után elhunyt Bába Mihály, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia masszőre. Sportlegenda távozott, legyen neki könnyű a föld!
Kép forrása: DKKA
Rettenetes hírről kell beszámolnunk városunk sportszerető közvéleményének: életének 66. esztendejében elhunyt Bába Mihály, volt birkózó, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának legendás masszőre. A kiváló szakember március 16-án délelőtt szenvedett közlekedési balesetet a Dózsa György út és a Bocskai utca kereszteződésében, ahonnan súlyos, életveszélyes állapotban szállították kórházba. Még aznap sikerült stabilizálni az állapotát, majd egy műtétet el is végeztek rajta, ám sérülései olyan súlyosak voltak, hogy már nem lehetett megmenteni az életét.
Bába Mihály 1955. június 30-án született Dunaújvárosban. 1970-ben kezdett dolgozni a Dunai Vasműben, mellette pedig a Dunaújvárosi Kohász SE birkózó szakosztályának kiváló sportolója volt. Pályafutása alatt kimagasló eredményeket ért el, a juniorok és a felnőttek közt is magyar bajnoki bronzéremig jutott. Az aktív sportolást követően – a Dunai Vasműben töltött munka mellett – masszőri pályafutását 1973-tól 1983-ig a Dunaújvárosi Építők labdarúgó csapatánál folytatta. Ezt követően 1984-től visszatért szeretett egyesületéhez, a Dunaújvárosi Kohászhoz.
Bába Mihály 1985-től volt masszőre az NB I-es női kézilabda csapatnak, ahol egészen március 16-áig tevékenykedett. Részese lehetett a női kézilabda csapat összes kiemelkedő eredményének: öt magyar bajnoki cím és ugyanennyi Magyar Kupa-győzelem mellett minden nemzetközi kupát megnyert az együttessel. Az elmúlt években hosszabb-rövidebb ideig különböző dunaújvárosi szakosztályoknál (férfi kézilabda, jégkorong, vagy éppen labdarúgás) tevékenykedett masszőrként. 2005-től 2009-ig a magyar női kézilabda válogatottnál folytatott masszőri munkát, ahol az Európa-bajnoki bronzérem és világbajnoki bronzérem megszerzésének is részese, fontos háttérembere lehetett.
Bába Mihály – vagy ahogy mindenki ismerte és szólított, Misike – mindig büszke volt arra, hogy ezeken a világversenyeken Dunaújvárost képviselhette; élete végéig kitartott szeretett egyesülete mellett! Nem kérdés, hogy az ország sportközössége is egy remek szakembert, kiváló embert veszített el személyében.
A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia Bába Mihályt saját halottjának tekinti és emlékét örökre megőrzi.
A tragikus baleset nyomán méltatlanul korán távozott az élők sorából – nyugodjék békében, legyen neki könnyű a föld!
A rovat további hírei: Sport
Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott
2025. júl. 23.
A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.
Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói
2025. júl. 23.
A napi gyakorlások mellett nyolc edzőmérkőzés is vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére a nyári felkészülési időszakban.
Finn hátvéd az Acélbikáknál
2025. júl. 23.
A huszonhét esztendős Vertti Vuoksiala a lett bajnokságban szereplő Hockey Punks együttesének mezét cseréli dunaújvárosira a 2025/2026-os szezonban.
A főpróba jól sikerült
2025. júl. 22.
Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!
2025. júl. 21.
Szenzációs játékkal aratott nagyon sima, hatgólos győzelmet az olimpiai bajnok spanyolok ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság elődöntőjében.
Győzelemmel zártak a juniorok
2025. júl. 21.
Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Megtalálták a Szent Grált
2025. júl. 20.
Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.