Egyenlítésben bízva!
Győzelmi kényszerben ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata a bajnoki finálé második meccsén ma este fél hattól.
Nagy csatában szenvedett 11-9-es vereséget a bajnoki finálé első, fővárosi összecsapásán a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata az UVSE gárdájától, így a címvédő került előnybe két nyert mérkőzésig tartó párharcában. Mihók Attila tanítványainak küzdőszellemével egy pillanatig nem volt gond a döntő első felvonásán, négygólos hátrányból is nyílttá tudták tenni a csatát, ám támadásban és védekezésben is túl sok hibát követtek el ahhoz, le tudják győzni a hatékonyan játszó fővárosiakat.
Bár az előny az UVSE-nél van, sok minden nem változott az első meccs előtti helyzethez képest, ugyanúgy kettő találkozót kell nyernie a mieinknek a bajnoki cím megszerzéséért, ugyanakkor az is igaz, hogy többször már nem hibázhatnak vízilabdázóink, éppen ezért ígérkezik rendkívül izgalmasnak a finálé második felvonása, melyet ma este fél hattól rendeznek meg a Fabó Éva Sportuszodában.
Képek: DO-archív
A képlet meglehetősen egyszerű, a mieinknek mindenképpen nyerniük kell ahhoz, hogy ne érjen véget a párharc, s maradjon esélyük a bajnoki cím elhódítására, s mint azt az első meccsen öt gólt szerző Garda Krisztina a csapat honlapján elmondta, a helyzetük nem könnyű, de minden erejükkel azon lesznek, hogy kiegyenlítsék a két nyert találkozóig tartó csatát.
– A bajnoki döntő első meccsét elveszítettük, de szerdán jön a következő meccs, amit mindenképp be kell húzni, ha szeretnénk elérni azt, amire mindenki vágyik. Nem lesz könnyű és nagyon sokat kell javulnia a játékunknak. Sajnálom, hogy a szurkolók nem tudnak minket buzdítani az uszodában. Én bízom magunkban, mert nagyon sokat és keményen edzettünk, aminek ki kell jönnie. Hajrá DFVE!
A rovat további hírei: Sport
Újabb erdélyi túrán az Acélbikák
2025. okt. 24.
A tabella második helyén álló Brassó otthonában folytatják szereplésüket az Erste Liga alapszakaszában a DAB jégkorongozói ma este fél hattól.
Egyéni összetettben döntőztek a tornászok
2025. okt. 23.
Tizennyolcadik helyen végzett a jakartai tornász világbajnokság egyéni összetett fináléjában a DKSE kiválósága, Mayer Gréta.
Hozták a kötelezőt vízilabdázóink
2025. okt. 23.
Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.








