Négy dunaújvárosi az olimpiai csapatban
A DUE-Maarsk Graphics csapatának négy kiválósága, Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Magyari Alda és Szilágyi Dorottya is bekerült a magyar női vízilabda válogatott végleges olimpiai keretébe.
Kép forrása: MVLSZ (Kovács Anikó felvétele)
Vári Attila, a magyar szövetség elnöke elmondta, a két szakember előterjesztett javaslatát az elnökség keddi ülésén egyhangúlag elfogadta. Az elnök kiemelte: nehéz év áll a kapitány és a játékosok mögött is, hiszen a járványhelyzet miatt egy évvel elhalasztott olimpiára fizikailag és lelkileg is újra formába kellett lendülniük. "Korábban nem voltunk még ilyen helyzetben, nem tudtuk, hogyan kell kezelni. De egy magyar vízilabdázó van olyan profi, hogy minden kihívásnak meg tud felelni, akár még egy ilyennek is" - mondta Vári Attila. Az olimpiára 12 fő plusz 1 tartalék nevezhető. A férfiak Olaszországgal, Görögországgal, a Dél-afrikai Köztársasággal, az Egyesült Államokkal, valamint Japánnal került egy csoportba, míg a női együttes a címvédő Egyesült Államok, valamint Oroszország, Kína és Japán csapatával találkozik Tokióban. A 12 csapatos férfi és az immár 10 válogatottat felvonultató női tornán a két-két csoportból az első négy-négy helyezett jut negyeddöntőbe.
A 12+1 fős olimpiai keretek:
Férfiak:
Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Hárai Balázs (OSC), Erdélyi Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)
Nők:
Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Magyari Alda (Dunaújváros)
Mezőnyjátékosok: Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szücs Gabriella (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Vályi Vanda (FTC)
A rovat további hírei: Sport
Makai Lilla hetedik lett felemáskorláton
2025. ápr. 13.
A hetedik helyen fejezte be a felemáskorlát döntőjének küzdelmeit az eszéki világkupán a DKSE tornásza, Makai Lilla.
Idegenben lép pályára a DKSE
2025. ápr. 13.
Esztergomban, a Dág elleni összecsapással folytatja az Extraliga küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap délután öt órától.
Három DFVE játékos a válogatottban
2025. ápr. 12.
A DFVE női vízilabdázóinak három játékosa is bekerült a magyar női vízilabda válogatott Világkupa-döntős keretébe.
A magyar válogatott négy góllal verte az osztrákokat
2025. ápr. 12.
Az elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott 5-1-re legyőzte pénteken Ausztriát Ajkán.
Értékes döntő az eszéki világkupán
2025. ápr. 12.
A legmagasabb kiviteli pontszámmal jutott be az eszéki világkupa felemáskorlát fináléjába a DKSE tornásza, Makai Lilla.
DSTV: Livi lépteiért mozognak
2025. ápr. 11.
Hétvégén ismét a sport erejével támogatnak egy nagyon jó célt Dunaújvárosban. A Livi Lépteiért Alapítvány támogatja majd az 5. Kihívás nap és családi fesztivál nagyszabású programsora. Hangkép.
Élesedő csata az országos döntőért
2025. ápr. 11.
A Szeged ellen győzni tudott, a Kaposvártól viszont szoros vereséget szenvedett a DSE Röplabda Akadémia U17-es fiú csapata a korosztályos bajnokság középszakaszában.