Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 27. János
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Szúnyoggyérítés – lakossági teendőkkel

Közélet
szúnyogirtás
önkormányzat
tájékoztatás

facebook megosztás

Öcaline - 2021. jún. 10., 11:40

Az alaphírt már megírtuk, ezúttal a város hivatalos oldalán megjelent összegzés ajánlásait vesszük sorra  a ma este kezdődő szúnyoggyérítés  kapcsán. Vízgyülem a hajtás után.

Amint arról már beszámoltunk, füstköddel történő szúnyoggyérítés kezdődik a város területén ma este 18 órától. A város hivatalos oldalán részletes tájékoztató jelent meg a munkálatok kapcsán mint írták, az irtószer kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik. 

A szúnyoggyérítés során a lakosság részére az alábbi intézkedések javasoltak:

– a szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat javasolt összegyűjteni vagy letakarni
– a gyérítés idején, és az azt követő 1 órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a szellőztető berendezéseket kikapcsolni
– a kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni
–  a kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni tilos!

Mivel azonban a szúnyogok fele az udvarokon kel ki (vízgyűjtő edényekben, pocsolyákban) fontos, hogy a lakosság is részt vegyen a védekezésben. Magánemberként is sokat tehetünk, hogy kevesebb szúnyog legyen a környezetünkben, ilyen például, hogy otthonunkban megszüntetjük azokat a vízgyűjtőket, amelyek a szúnyogok szaporodását segítik. A vízzel teli vödrökben, esővíztározókban, hordókban, kaspókban akár egy hét alatt is ezerszámra fejlődhetnek lárvák. 
A szúnyoggyérítés kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vízgyülemeket. A szúnyogok számát csökkentő ház körüli teendőkről a Magyar Szúnyogirtók Országos Szövetsége korábban egy plakátot készített, amelyhez rövid tájékoztató is tartozik. A tanácsok betartásával a polgárok nagyban hozzájárulnak a szúnyogok elszaporodásának megakadályozásához. 

(Forrás és illusztráció: dunaujvaros.hu)

A rovat további hírei: Közélet

Munkarendváltozás a Polgármesteri Hivatalban

2025. dec. 27.

Az önkormányzat hivatalos weboldalán látott napvilágot az igazgatási szünet alatt érvényes ügyfélfogadási rend. Az igazgatási szünet miatt az anyakönyvi ügyelet kivételével január 5-ig szünetel az ügyfélfogadás.

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

2025. dec. 26.

Az ünnepi beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV terjedelmes összeállítása arról, hogy újra sikerrel ért véget a DO/DSTV műhelyének ajándékgyűjtő akciója. A közösségi kezdeményezés ráadásul új pillérrel egészült ki! Karácsonyi hangkép.

Szép gesztus a szenteste előtt

2025. dec. 25.

Nemes hagyományt folytatott Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba, a közbiztonsági bizottság elnöke: szenteste délelőttjén karácsonyi ebéddel lepték meg azokat, akik az ünnepi időszakban is a városlakókért dolgoznak.

"A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

2025. dec. 24.

"Karácsony legfőbb üzenetei a szeretet és az összetartozás – ezek az értékek vezessenek bennünket döntéseinkben és mindennapjainkban." Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjét olvashatják az alábbiakban.

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

2025. dec. 22.

Az elmúlt négy hétvégén közösen készülődhettünk Dunaújvárosban – az Adventi Forgatag programjai sokakat vonzottak a Városháza térre. A mécsek jelképei kiegészítik egymást, egyúttal nyomatékot adnak a szeretet ünnepe legfontosabb üzeneteinek. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Munkarendváltozás a Polgármesteri Hivatalban

  2. Szállodai kényelem a legmagasabb szinten

  3. Sérülések árnyékában is előrelépés

  4. DSTV: mézeskalács a múzeumban

  5. Három pont a fa alá

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mézeskalács a múzeumban

DSTV: mézeskalács a múzeumban

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Embedded thumbnail for DSTV: "Levelek a Jézuskának"

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

Top hírek

  1. Szép gesztus a szenteste előtt

  2. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  3. Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

  4. Focival készültek az ünnepekre

  5. DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő