Orfűn vert tábort a katolikus közösség diákcsapata
Dunaújvárosiak római katolikus vakációs gyermektábora zajlott a csodás baranyai környezetben a közelmúltban – minden hely betelt a különbuszon és sok-sok élménnyel gazdagodtak a gyerekek.
Szokás szerint megrendezte nyári vakációs hittantáborát Dunaújváros Római Katolikus Plébánia: a római katolikus közösség által pasztorált fiatalok ezúttal a dél-dunántúli régió egyik kiemelt üdülőhelyén, Orfűn táborozhattak.
Tökéletes táborhely
A DO-hoz eljuttatott összegzés szerint a 35 általános iskolás és 8 középiskolás diák 8 felnőtt kísérővel vágott neki a dunaújvárosi tábornyitó szentmise után az öt napos nyaralásnak. A gyermekek döntő többsége dunaújvárosi hittanos volt, de részt vettek a táborozáson a besnyői és pusztaszabolcsi közösségek hittanosai közül is néhányan. A tábor megrendezését támogatta a Székesfehérvári Egyházmegye, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., de Dunaújváros önkormányzata, valamint az érintett római katolikus egyházközségek, a szülők és a szentmiséken részt vevő adakozók is szerepet vállaltak a források előteremtéséből.
Az Orfűi Ifjúsági és Sporttáborban hat-, nyolc-, tízszemélyes szobák, igényes vizesblokkok várták a táborozókat, valamint finom, tápláló és változatos főétkezések, de a közeli fagyizó sem maradt bevétel nélkül. Az Orfűi-patak Pécsi-tava mellett elhelyezkedő tábor sportos lehetőségeit jól használták ki a nemzet egykori sportvárosának ifjú palántái: röplabdázás, strandolás, reggeli tornák, focibajnokság, a konditeremmel történő ismerkedés, de még esti zarándoklat is szerepelt a heti programban.
Hegyet hágtak, erdőt jártak
A diákok napjaik döntő részét a Nyugat-Mecsek hegyeiben, völgyeiben, erdeiben töltötték – a hittanosok felfedezték a zöldövezetekkel körbeölelt táboruk környékének látnivalóit. Így Orfűn állatsimogató, a nemzeti park Vízfő-tanösvénye, az Orfűi Malmok Múzeuma, a Mecsek Háza várta a csapatot, de a Balázs-hegyi kilátót, az orfű-bánosi magaslatokat is meghódították a dunaújvárosi diákok. Abaligeten a cseppkőbarlang és a denevérmúzeum (!!!), míg Pécsett az állatkert és a TV-toronyból nyíló pazar kilátás várta a fiatalokat.
A test erősítése mellett nem maradt el a lélek edzése sem: Baltási Nándor dunaújvárosi plébános és civil lelkipásztori munkatársa szentmisét és igeliturgiát tartott a szálláshely melletti Szent Márton püspök kápolnában. Ezen kívül kiscsoportos lelki programokon, rendszeres imádságokon, csapatversenyeken, bibliodrámai színdarabokon, kézműveskedésen, tradicionális papírmerítésen vehettek részt a gyermekek – de nem maradt el születésnaposok tortával történő köszöntése és az esti tábortűz sem.
(Fotók: Dunaújváros Római Katolikus Plébánia)
A rovat további hírei: Mozaik
Nemes célért futottak újra! (galéria)
2025. szep. 06.
A beszámolóra még várni kell, de a képeket már mutatjuk: idén immár kilencedszerre rendezett jótékonysági futóversenyt az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete. A nagy közösségi kezdeményezés keretében több százan vállalták a három táv valamelyikét ma délelőtt – remek időben, remek hangulatban, az elfogadás és a segítségnyújtás jegyében!
Kalandra fel: ha itt az ősz, hát küszöbön a 6. Dunaújvárosi Képregényfesztivál!
2025. szep. 06.
Idén immár hatodik alkalommal rendezik meg a Dunaújvárosi Képregényfesztivált – ráadásul ezúttal új helyszínen, a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) várják szeretettel a műfaj régi és új szerelmeseit szeptember 13-án, azaz éppen egy hét múlva szombaton. Színes kavalkád készül – ott a helyed!
Bernisek randevúja a Duna-parton
2025. szep. 05.
Ismeretterjesztő előadásokkal pettyezendő, sőt, fürdetéssel koronázandó összetartást szerveznek a berni pásztorkutyák híveinek városunkban. A "bernisek" találkozójára szombaton várják a vendégeket a Duna-parton.
DSTV: állati betevő az arborétumban
2025. szep. 05.
A Baracsi úti Arborétumnak állandó lakói is vannak, és az ott élő állatok gondozása napi szintű feladat, derül ki a DSTV összegzéséből. Az etetés, az ólak takarítása mellett az egészségügyi állapotukra is figyelni kell; Orosz Csaba önkormányzati képviselőt éppen takarmányszállítás közben érték el. Hangkép.
DSTV: a mozi varázsa – nézői szemmel
2025. szep. 04.
Sok látogatót vonz a dunaújvárosi Kultik Mozi, derül ki a DSTV összegzéséből. Időről időre futnak teltházas produkciók, illetve olyan filmek is, amelyek hosszú ideig vannak műsoron. De mi adja a mozi máig ható varázsát? Válaszolnak a nézők! Hangkép.
Mozdulj velük – népfőiskolai akció a Petőfi ligetben
2025. szep. 02.
Új közösségi kezdeményezéssel rukkol ki a Dunamenti Regionális Népfőiskola csapata: Mozdulj meg velünk a Ligetben! címmel várnak mindenkit a szabadtéri gerinctorna-foglalkozásra a Petőfi ligetben szerdán délután.
A felhők ellenére siker volt a "Csillagles" (galériával)
2025. szep. 01.
Még az időjárás gonosz tréfája sem riasztotta el a vendégeket, és bár a legutóbbi tumultust ezúttal nem tapasztaltuk, sokan választották az Aquantis Élményfürdő nyárbúcsúztató buliját múlt szombaton.