Dunaújváros Hetilap

Az advent első fényei – itt is, ott is, városszerte (galériával)

Öcaline - 2021. november 28. 20:44

Három eseményt időzítettek advent első vasárnapjára a városban ma délután – a résztvevőket még a cudar időjárás sem akadályozta az ünneplésben. Fényár a hajtás után.

A Római városrészben kezdődött, a Városháza téren folytatódott, majd a Technikum szélén ért véget advent első vasárnapjának ünnepi sorozata városunkban – lássuk kronologikus sorrendben!

Városrészi advent 

Nem mindennapi sorozatra készülnek a Rómain, ahol a mai eseménysorozattal megkezdődött a városrészi advent kavalkádja: a Váci Mihály úton még az eső és a hideg sem tántorította el az ünneplőket kora délután. 
A remek műsorral, adventi köszöntővel színezett, forró teával és zsíros kenyérrel koronázott közösségi eseménysorozat csak az első volt a sorban – innentől advent összes vasárnapjára időzítenek vonzó és tartalmas programokat, érdemes lesz tehát fölkeresni a helyszínt; naná, abban a reményben, hogy nem esik (vagy hó esik).

Pompás díszben a tér és a lélek

Már most megmutatta a fényár első attrakcióját az érdeklődőknek a Városháza tér, és a folytatás még ennél is díszesebb  lesz, ígérik az Adventi forgatag című, idén a színpadi programok helyett a vásárra és közösségi eseményekre – így például a kézműves kuckóra – fókuszáló eseménysorozat szervezői. Bár az ünnepi események hivatalos nyitánya csak december 1-jén, szerdán lesz – ahogy pénteki tájékoztatóján Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester elmondta, akkora nyit ki az összes árus a faházakban, és akkortól áll üzembe a műanyag borítású korcsolyapálya is –, természetesen már az advent első vasárnapjára szerveztek ünnepséget.

Az esemény résztvevőit elsőként Kálló Gergely országgyűlési képviselő köszöntötte, majd Barta Endre összegezte a programsorozattal kapcsolatos terveket. Az adventi koszorú első gyertyáját Kovács István görögkatolikus parókus gyújtotta meg, kiemelve, hogy a karácsonyvárás időszakában a lelkek is díszbe öltöznek. Advent időszaka a remény időszaka, hangsúlyozta, amikor az ünnep fénye a szíveket is beragyogja.

Ünnepi ragyogás a technikumi fenyőn

Végül, de nem utolsósorban, az adventi eseménysorozat mai harmadik helyszíne a Dózsa György út volt, ahol – folytatva az elmúlt esztendők tradícióját – a Technikum városrész karácsonyfáját öltöztették ünnepi díszbe a Dózsa-szobor mellett. 
A fára telepített fények ünnepélyes meggyújtása apropóján a körzet képviselője, Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester kiemelte: az ünnepi időszak kezdetén akár csak szimbolikus gesztusként, de szükség van a közösség erejének és összefogásának hangsúlyozására, ezért is fontos, hogy idén is pompás díszt kapott a városrész karácsonyfája.

Három helyszínen három esemény – a kitüntetett pillanatokról meséljenek a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)  
 

Ünnepi események advent első vasárnapján

Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:
Ünnepi események advent első vasárnapján - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Megkezdődtek az időszakos munkálatok

Megkezdődtek az időszakos munkálatok

2022. jan. 22.

Három helyszínen is komoly munkálatok kezdődtek az elmúlt időszakban a város közterein – a DVG szakemberei az Erste Bank mögötti területen és a Gagarin téren metszettek és takarítottak, míg a volt ADU iskola melletti térségben megkezdődött a 70 autó elhelyezését biztosító parkoló kialakítása.

Fontos tudnivalók a 2022-es választás előtt

Fontos tudnivalók a 2022-es választás előtt

2022. jan. 21.

Választási értesítő, névjegyzék, ajánlásgyűjtés, kampányidőszak – választási kisokost állítottunk össze a 2022-es országgyűlési választás előtt, a határidők dzsungelében kalauzunk dr. Molnár Attila jegyző, a helyi választási iroda vezetője volt.

Ne csak a hulladékot gyűjtsük szelektíven!

Ne csak a hulladékot gyűjtsük szelektíven!

2022. jan. 21.

Városunkban már 16 helyszínen adható  le a háztartásokban keletkezett használt sütőolaj, mindez a "CseppetSem!" program részeként. A cél a környezetszennyezés megelőzése és a környezettudatos magatartás erősítése. 

A választási bizottságról is döntött a közgyűlés

A választási bizottságról is döntött a közgyűlés

2022. jan. 20.

Összesen 28 tétel szerepelt a közgyűlés előtt az önkormányzat nyílt, majd zárt ülésén a Városháza közgyűlési termében csütörtökön – fajsúlyos tételek egész soráról döntöttek a képviselők.

"... közös célunk a város és a térség felemelkedése!"

"... közös célunk a város és a térség felemelkedése!"

2022. jan. 20.

Megválasztása óta az itt élők hangja kíván lenni a parlamenti patkóban, meghatározó évnek tekinti az ideit az ország, és benne térségünk életében is Kálló Gergely országgyűlési képviselő. Feltett szándéka, hogy érvelő, derűs, a sárdobálást kerülő kampány legyen a választásokig. Interjú.

Közgyűlés – összesen 25 napirenddel

Közgyűlés – összesen 25 napirenddel

2022. jan. 19.

A nyílt ülésen 23, majd zárt ajtók mögött további 2 tételről dönthetnek a képviselők a Városházán csütörtökön délelőtt.

Április 3-án lesz "sorsunk irányításának ünnepe"

Április 3-án lesz "sorsunk irányításának ünnepe"

2022. jan. 19.

Az országgyűlési választás kapcsán jelent meg Pintér Tamás polgármester összegzése a város hivatalos oldalán. Mutatom!