Dunaújváros Hetilap

A Mikulás meglepetéssel vár – cserébe ajándékozz vért!

Öcaline - 2021. december 6. 16:28

Vért adni Mikulás alkalmából is menő, kedden délután lesz rá lehetősége minden régi és új donornak az MMK-ban! Jó móka lesz, ott a helyed, és ha már ott vagy, ments meg három életet!

A nagy havi véradási körkép részeként már zengettem, de itt az utolsó figyelmeztetés: decemberben is szervez rendhagyó véradási alkalmat a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete – méghozzá Mikulásra időzítve és hangolva. Amint a mellékelt flyeren is olvasható, december 7-én, azaz kedden délután, a szokásos alkalmakhoz mérten extrém hosszan, 14-18 óra között várják a régi és új donorokat az MMK-ban. Az ígéret szerint a Mikulás ajándékot oszt – igaz, cserébe el is várja, hogy vérrel ajándékozzák meg embertársaikat a résztvevők. Figyelem, fontos: a véradás helyszíne továbbra is egészségügyi intézménynek minősül, a járványügyi szabályok értelmében a maszk használata kötelező!

Mindenkit szeretettel és persze ajándékokkal várnak – és persze a boldogító tudattal: vért adni Mikuláskor is menő!

(Illusztráció: Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete)
 

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.