Dunaújváros Hetilap

Adományok az otthonnak: minden álom valóra vált! (galériával)

Öcaline - 2021. december 23. 17:39

A Jézuskának írt levelekben kért összes ajándék a karácsonyfa alá került a Családok Átmeneti Otthonában – ráadásul még sok-sok adományt kapnak az intézményben élő családok. Ünnepi összegzés, nagy-nagy hálával és sok-sok köszönettel.

Ott hagytam abba az idei akcióról szóló sorozatot, hogy szépen gömbölyödik a Családok Átmeneti Otthona kis lakóinak kezdett adománygyűjtő közösségi kezdeményezés – és örömmel jelentem, a program hatalmas sikerrel ért véget az Útkeresés Segítő Szolgálat kötelékében működő intézményben tegnap délután.

Mindenki megkapja, amit kért!

Amint az első felhívásban is szerepelt, az alapcél változatlan volt – és lényegében a tavaly kipróbált/bevált szisztémán sem változtattunk: közösségi adománygyűjtő akciónkkal igyekeztünk szebbé varázsolni az otthon kis lakóinak karácsonyát.
Felhívásunk összesen 25 kívánság teljesítését célozta – és egyáltalán nem titkolt büszkeséggel jelentem, az összes kívánság teljesült. A köszönet és hála szavaival fordult a segítőkhöz Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat vezetője:
– Nagyon örülünk, és személy szerint is hatalmas eredménynek tartom, hogy a Jézuskának írt levelek nyomán ezúttal is sikerült valóra váltani a családok, gyerekek álmait. Köszönettel és hálával tartozunk minden adományozónak, és bár nem leszünk itt az átadás intim és bensőséges perceiben, de őszintén kívánom minden segítőnek, hogy szenteste hunyja be a szemét, és gondoljon a gyerekek mosolyára, csillogó szemére, örömére, arra  szép pillanatra, amikor meglátják, hogy teljesültek a kívánságaik! Ez valóban maga a csoda!

Az összefogás és a szeretet diadala

Eddig sem voltunk híján az akció kapcsán szívmelengető történeteknek – lássuk őket immár szépen sorban. Elsőként nagy-nagy köszönet jár az adományozóknak: mivel a többségük ezúttal is azt jelezte vissza a Mikulásnak (és a Krampusznak) írt levele során, hogy nem a név, hanem a gesztus számít, így az anonimitás mellett döntöttem: hála és köszönet MINDENKINEK, aki segített!
Nagy köszönet illeti az autós Mikulások csapatát: a Meskál Roland koordinálta csapat ezúttal konvojban szervezett városjárással népszerűsítette a programot!  

Arról is szó esett már, hogy a kívánságlistán feltüntetetteken túl is több szép felajánlás érkezett a korábbi összeállítás azon passzusához kapcsolódva, miszerint célzott adományok mellett egyéni ajándék-ötleteket is elfogadunk. Volt, aki bontatlan pelenkacsomagot, más bébiételt ajánlott fel, akadt, aki színezőt és ceruzát csempészett az ajándék mellé (kisvonatost!), megint más a kívánságlistán szereplő Tolkien-mű mellé a szerző új, Az elveszett út és más írások című gyűjteményes kötetét ajánlotta fel. Szép meglepetéssel szolgáltak a Munkásművelődési Központ munkatársai: minden családnak felajánlottak egy-egy karácsonyi ajándékcsomagot, teljesen egyforma tartalommal. Akadt, aki egy csecsemőnek szánt légzésfigyelő készülékkel szállt be az adománygyűjtő akcióba, volt, aki a Családok Átmeneti Otthona ünnepi fénybe öltöztetésében segített adománnyal. Amint arról már szintén ejtettem szót, a műhelyünket működtető DS Média 100 ezer forintos kontingenst ajánlott fel – mivel az összes ajándék meglett, a teljes összeget tartós élelmiszer beszerzésére fordíthatta a Családok Átmeneti Otthona.
És még mindig nincs vége! A tartós élelmiszerek frontján jeleskedett a Katolikus Karitász dunaújvárosi szervezete is – csodás ajándékkal örvendeztetve meg az otthon lakóit. Mint a közösséget vezető Megulesz Gabriella a szerda délutáni átadási ünnepségen elárulta, szintén egy nagyszerű együttműködés révén sikerült emelni az ünnep fényét az otthon lakói számára:
– Nagy-nagy köszönet illeti elsősorban a híveinket, akik a jó ügy mellé álltak, és önzetlen segítségük révén sikerült minden családot egy-egy szép nagy élelmiszercsomaggal segíteni. Ugyanakkor köszönettel tartozunk az otthon munkatársainak is, akik abban segítettek, hogy az élelmiszercsomagok mellé egy-egy személyre szabott meglepetéssel, ruhákkal és a gyerekeknek szóló ajándékokkal szolgálhattunk. Valóban csodás együttműködés volt – és természetesen nagyon örülünk, hogy segíthettünk!

Ennél nem tudok jobb végszót: boldog, békés karácsonyt mindenkinek, aki segített, és mindenkinek, akin segített az idei akció!

(Fotó: Vígh Dániel) 
 

Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában

Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:
Adományátadó a Családok Átmeneti Otthonában - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

2022. szep. 28.

Az egészséges életmód, a mozgás és a környezetvédelem fontosságára hívta fel tíz dunaújvárosi tagóvoda növendékeinek figyelmét a felső Duna-parton megrendezett ovifutás.

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

2022. szep. 28.

Jubilál a sorozat, idén éppen tizedszerre rendezi meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete – a tanácskozásnak (2015 után újra) Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme ad otthont csütörtökön.