Dunaújváros Hetilap

Kutyatáp-akció: rekordot döntenek (galériával)

spigott - 2021. december 28. 16:27

Óriási sikerrel, a városi sportolók hatékony segítségével rajtolt el az a közösségi kezdeményezés, mellyel az ebtelep lakóinak gyűjtenek kutyatápot városunk lakói mától egészen csütörtök estig. 

Az első két akció óriási sikerén is felbuzdulva szervezte meg újra azt a közösségi kezdeményezést Kálló Gergely országgyűlési képviselő, valamint Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, melynek lényege, hogy a szilveszteri időszakban szokásos petárdák, tűzijátékok helyett kutyatápot vásároljanak a dunaújvárosiak a négylábú kedvenceknek.

Az elmúlt évekhez képest annyi változás történt a "programban", hogy idén a városi sportegyesületeket is bevonták a kezdeményezés szervezői, így a ma délutáni rajtnál a DFVE felnőtt női vízilabdázói várták mosolyogva, remek hangulatban az adományozókat, majd három órától már a DPASE labdarúgói, illetve a DKSE úszói, birkózói, tornászai és kajak-kenusai váltották a lányokat a Városháza téren felállított faházban. A DLSZ aktivistái a jelenlét mellett tetemes mennyiségű adománnyal is segítettek, és részt vesznek a kezdeményezésben a DKKA női kézilabda csapatának tagjai is.

Látva az első másfél óra sikerét, talán nem kockáztatunk nagyot azzal a tippel, hogy minden bizonnyal megdől a tavalyi 500 kg-os csúcs, s idén még több tápot sikerül összegyűjteni az akció keretein belül. A jótét kezdeményezésen ma este hat óráig várják a gyűjtési akcióhoz hozzájárulókat, ám aki esetleg nem érne oda "zárásig", annak sem kell kétségbe esnie, ugyanis szerdán és csütörtökön délután kettőtől este hat óráig lesz lehetőség az adományok átadására, árulta el érdeklődésünkre Barta Endre alpolgármester, aki biztos abban, hogy sikerül megdönteniük az eddigi rekordot.

Végh Zoltán felvételei

– Látva, hogy az első bő fél órában már 2-300 kiló kutyatápot hoztak az emberek, biztos vagyok abban, hogy megdől az eddigi rekordunk, s külön öröm számunkra, hogy idén a városi sportegyesületek, sportolók is bekapcsolódtak a gyűjtésbe, így amellett, hogy jót cselekszünk, velük is találkozhatnak, beszélgethetnek azok, akik mellénk állnak ebben a közösségi kezdeményezésben.

Petárda helyett kutyatápot

Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: újra nyitva az adománykuckó

DSTV: újra nyitva az adománykuckó

2023. már. 20.

Ismét megnyitotta kapuját Adománykuckó, derül ki a DSTV összegzéséből. A Törő Anikó irányításával működő a Római városrészi karitatív bázis módosított az adományozás feltételein, de töretlen lendülettel várja mind az adományozókat, mind a rászorulókat. Hangkép.
 

Padok, parkok, játszóterek, járdák és útszegélyek újulnak meg

Padok, parkok, játszóterek, járdák és útszegélyek újulnak meg

2023. már. 18.

A kellemes márciusi időjárás sokakat kicsalogat a betonrengetegből, szívesen megyünk a parkokba – Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármestert arról kérdeztük, hogyan áll a város tavaszi nagytakarítása?

"A lényeg változatlan: Dunaújvárosért dolgozom továbbra is!"

"A lényeg változatlan: Dunaújvárosért dolgozom továbbra is!"

2023. már. 17.

Szabó Zsolt, Dunaújváros gazdasági alpolgármestere, a 6-os választókerület önkormányzati képviselője a héten jelentette be, hogy a Párbeszédet, annak országos elnökségét elhagyva, mostantól a Demokratikus Koalíció tagjaként folytatja munkáját. 

Fontos változások várhatók a buszközlekedésben májustól

Fontos változások várhatók a buszközlekedésben májustól

2023. már. 17.

Először a koronavírus járvány, majd az energiaárak írták át az életünk szinte minden mozzanatát, ami érthető módon érintette a városi buszközlekedést is. Most módosul a rendszer – a diákok és nyugdíjasok éves bérlete 1200 forint lesz!

Iváncsa szerint nekünk nem jár pénz. Szerintünk jár! És baj, ha nem jut!

Iváncsa szerint nekünk nem jár pénz. Szerintünk jár! És baj, ha nem jut!

2023. már. 16.

A képviselőtestület mindösszesen 54 napirendi pontban hozott határozatot, köztük számos fajsúlyos kérdésben a Városháza közgyűlési termében ma délelőtt. Fókuszban: Iváncsa!

Tavaszi start: a megszokott módon folytatódik a lomtalanítás

Tavaszi start: a megszokott módon folytatódik a lomtalanítás

2023. már. 16.

Hamarosan elstartol a tavaszi lomtalanítás: a már hagyományos akciósorozat a Római városrészben kezdődik szombaton – négy helyszínen várják a lakókat a kihelyezett konténerek, ahol a már szükségtelenné vált, felhalmozódott eszközeiktől megszabadulhatnak. 

"Emlékezni jöttünk, ünnepelni – szabadon!" (galériával)

"Emlékezni jöttünk, ünnepelni – szabadon!" (galériával)

2023. már. 15.

Városunkban is megemlékeztek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulójáról, számolt be az ünnepségről a város hivatalos oldala.