Dunaújváros Hetilap

Kutyatáp-akció: rekordot döntenek (galériával)

spigott - 2021. december 28. 16:27

Óriási sikerrel, a városi sportolók hatékony segítségével rajtolt el az a közösségi kezdeményezés, mellyel az ebtelep lakóinak gyűjtenek kutyatápot városunk lakói mától egészen csütörtök estig. 

Az első két akció óriási sikerén is felbuzdulva szervezte meg újra azt a közösségi kezdeményezést Kálló Gergely országgyűlési képviselő, valamint Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, melynek lényege, hogy a szilveszteri időszakban szokásos petárdák, tűzijátékok helyett kutyatápot vásároljanak a dunaújvárosiak a négylábú kedvenceknek.

Az elmúlt évekhez képest annyi változás történt a "programban", hogy idén a városi sportegyesületeket is bevonták a kezdeményezés szervezői, így a ma délutáni rajtnál a DFVE felnőtt női vízilabdázói várták mosolyogva, remek hangulatban az adományozókat, majd három órától már a DPASE labdarúgói, illetve a DKSE úszói, birkózói, tornászai és kajak-kenusai váltották a lányokat a Városháza téren felállított faházban. A DLSZ aktivistái a jelenlét mellett tetemes mennyiségű adománnyal is segítettek, és részt vesznek a kezdeményezésben a DKKA női kézilabda csapatának tagjai is.

Látva az első másfél óra sikerét, talán nem kockáztatunk nagyot azzal a tippel, hogy minden bizonnyal megdől a tavalyi 500 kg-os csúcs, s idén még több tápot sikerül összegyűjteni az akció keretein belül. A jótét kezdeményezésen ma este hat óráig várják a gyűjtési akcióhoz hozzájárulókat, ám aki esetleg nem érne oda "zárásig", annak sem kell kétségbe esnie, ugyanis szerdán és csütörtökön délután kettőtől este hat óráig lesz lehetőség az adományok átadására, árulta el érdeklődésünkre Barta Endre alpolgármester, aki biztos abban, hogy sikerül megdönteniük az eddigi rekordot.

Végh Zoltán felvételei

– Látva, hogy az első bő fél órában már 2-300 kiló kutyatápot hoztak az emberek, biztos vagyok abban, hogy megdől az eddigi rekordunk, s külön öröm számunkra, hogy idén a városi sportegyesületek, sportolók is bekapcsolódtak a gyűjtésbe, így amellett, hogy jót cselekszünk, velük is találkozhatnak, beszélgethetnek azok, akik mellénk állnak ebben a közösségi kezdeményezésben.

Petárda helyett kutyatápot

Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:
Petárda helyett kutyatápot - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

2022. dec. 01.

A környékbeli települések vezetőit, országgyűlési képviselőit hívja egyeztető megbeszélésre Pintér Tamás polgármester. A téma a Dunaferr helyzete, hiszen a vasmű működése nem csak dunaújvárosiakat érintő kérdés, legalább annyira érinti a városunk vonzáskörzetét is. A tervezett megbeszélést sajtótájékoztatón jelentette be a polgármester.

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

2022. dec. 01.

A téli időszak átvészelése volt a témája a Városháza dísztermében tartott eseménynek, derül ki a DSTV összegzéséből. A fórumon elhangzott: a cél a lakossági terhek csökkentése, a kapcsolódó környezetbarát, energiahatékony beruházások és fejlesztések támogatása. Hangkép.
 

Igazgatási szünet lesz a Városházán

Igazgatási szünet lesz a Városházán

2022. nov. 30.

A város hivatalos honlapján jelent meg összegzés a december 22-én kezdődő, és egészen január 8-ig tartó pauzáról. Ügyfélfogadás nem lesz, csak az Anyakönyvi Hivatal üzemel, ügyeleti rendben.

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

2022. nov. 29.

Az őszi-téli időszak bár szép, megannyi munkával is felelősséggel jár. Szemmel látható, hogy megannyi lehullott falevéltől kell megszabadítani az utcákat – ebben kéri a városlakók közreműködését az önkormányzat. Felhívás.

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

2022. nov. 29.

A létesítmény fennállásának 70 éves évfordulóját ünnepelte a Dunaújvárosi Repülőtér, derül ki a DSTV összegzéséből. A jeles jubileumra szervezett ünnepséget a Dunaferr Repülőklub a napokban. Hangkép.

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

2022. nov. 28.

Nemes gesztus és kitűnően hasznosuló adomány: a Duna Plazma centruma Halloween tematikára rendezett extra napja nyomán fordíthatott több mint 200 ezer forintos támogatást eszközfejlesztésre a Máltai Játszótér!

A második évében is bizonyított az új rendszerű lomtalanítás

A második évében is bizonyított az új rendszerű lomtalanítás

2022. nov. 28.

Dunaújvárosban 2021-ben startolt az új rendszerű lomtalanítás. Akkor a "Rajta, Újváros!" Egyesület képviselői egy teljesen új koncepciót dolgoztak ki a lomok gyűjtésére, amely kisebb-nagyobb módosításokkal, de idén is bizonyított.