Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vért adni továbbra is menő – várják a hétköznapi hősöket!

Mozaik
véradás
közösség
Magyar Vöröskereszt

facebook megosztás

Öcaline - 2022. jan. 03., 18:58

Sok rendkívüli alkalmat terveznek és sok-sok régi és új véradót várnak – így összegezhető az idei évre vonatkozó vázolt véradási terv. Óvatos optimizmus és januári donortoborzó máris itt!

Folyamatos az egészségügy vérigénye, és az elmúlt évekhez hasonlóan lényegében folyamatos a véradással kapcsolatos tervezés és szervezés is, árulta el érdeklődésünkre Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi szervezetének vezetője.

Ments meg három életet!

Mint kérdésünkre kiemelte, az elmúlt esztendő utolsó alkalmai mindenképpen bizakodásra és optimizmusra adnak okot:
– Az ünnepi időszak utolsó négy alkalma során nagyon szép számokat produkáltak a véradók, nagy-nagy köszönet illeti őket, hogy a szabadságolások, családi alkalmak időszakában is gondoltak embertársaikra. Egyébként is csak a hála szavait hallathatjuk a véradókkal kapcsolatban – szerencsére egyre többen ismerik fel, hogy mekkora segítség az önzetlen áldozatvállalásuk. Sokszor elmondtuk már, de sosem tudjuk elégszer ismételni: egy donor egy véradással három embertársa életét mentheti meg!

A következő időszak terveiről a területi szervezet vezetője elárulta, a járvány veszélyhelyzet miatti korlátozások enyhülése után újra több üzemi, intézményi alkalmat, illetve térségi kitelepülést tervezhetnek. Ez mindenképpen növelheti a véradói aktivitást – csakúgy, mint az elmúlt időszakban sikeresnek bizonyult rendkívüli alkalmak:
– A retró véradás, a Halloween időszakára hangolt alkalom vagy a Mikulás ünnepére szervezett közösségi akció sikere igazolta, hogy bizony kellenek az ilyen megmozdulások. Ezeken az alkalmakon remek a hangulat, oldódik az egyébként természetes feszültség – nem árulok el nagy titkot, hogy házon belül is nagyon szeretjük ezeket a bevetéseket. Az idei tervek között is szerepel ilyen alkalom – nem is kell rá sokáig várni, hiszen februárra egy farsangi akcióval készülünk. Újra többen bebizonyíthatják, hogy vért adni nagyon menő dolog!  

Itt a januári lista!

Lássuk mindezek után a havi véradási tervet – mint a listából kitetszik, bőven lesz alkalom arra, hogy segítsünk ismeretlen embertársainkon.

január 4., kedd 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 6., csütörtök 13-15 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 11., kedd 9-11 óra – Dunaferr Iskola Villamos tagozat (Apáczai Csere János utca 13.)
január 13., csütörtök 14-16 óra – Kereskedelmi és Iparkamara (Latinovits utca 10.)
január 18., kedd 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 20., csütörtök 7-10 óra – Dunaferr Kultúrterem (zárt véradás)
január 25., kedd 14.30-16.30 óra – Dózsa Iskola (Köztársaság út 14.)
január 27., csütörtök 6.30-11 óra – Dunaferr Acélmű (zárt véradás)
január 27., csütörtök 13-18 óra – Pusztaszabolcs, Művelődési ház (Adonyi út 12.)

A jelszó a régi: legyél te is hétköznapi hős – és ments meg három életet!

(Archív fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Miért népszerű a scrapbookozás?

2026. már. 19.

A kézműveskedés szerelmeseinek gyakorta okoz örömet a scrapbookozás. Ez a tevékenység nem csak kreatív hobbi; lehetőséget ad arra, hogy megőrizzük az emlékeinket egyedi és személyre szabott módon. De mi az, ami miatt ennyire sokan választják a scrapbookingot? (X)

Híroldalak háttérrovatában: miért kulcsfontosságú a megbízható villamos kivitelezés?

2026. már. 18.

A híroldalakon gyakran olvashatunk ipari fejlesztésekről, új üzemekről vagy technológiai beruházásokról. (X)

Új menüvel várja vendégeit a kultikus étterem

2026. már. 17.

Frissült kínálattal jelentkezik Budapest egyik legkülönlegesebb étterme: a hely új menüje klasszikus amerikai fogásokkal, tartalmas szendvicsekkel és népszerű desszertekkel várja a vendégeket. A kínálat célja, hogy a diner stílusú ételek rajongói mellett azok is megtalálják kedvenc fogásukat, akik egy kiadós ebédre vagy egy hangulatos vacsorára érkeznek. (X)

Záporokkal éri el térségünket a hidegfront

2026. már. 16.

A napos tavaszi időnek egyelőre vége, már ma délután hidegfront érkezik a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Csökken a hőmérséklet, nő a csapadékhajlam, és közlekedők, figyelem, de pláne reggelente lehetnek csúszós utak!

Illóolajok világa: választás az egyedi és a keverék olajok között

2026. már. 16.

Az illóolajok használata az utóbbi években gyorsan terjed, mivel egyre többen keresik a természetes megoldásokat. Az illóolajok rajongói előtt számos lehetőség áll: az egyedi növényi olajok vagy a gondosan megtervezett keverékek közül választhatnak. (X)
 

ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

2026. már. 14.

A részletesebb beszámolóval jövünk még, most itt a képes beszámoló: kollégánk, Veres Viktória Wawes/Hullámok című divatbemutatójával folytatódott a Kortárs Művészeti Intézet társművészeti sorozata pénteken este.
 

DSTV: zöldbe borult, szabadba csábít az arborétum

2026. már. 14.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújvárosban nemcsak a természet megújulását jelenti a tavasz érkezése. A Baracsi úti Arborétum, városunk zöld ékszerdoboza újra kitárta kapuit a látogatók előtt, és tollas, szőrös lakói is várják a vendégeket. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő