Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Megkeresések, megoldások és fejlesztések a Római városrészben

Közélet
Római városrész
önkormányzat
fejlesztések

facebook megosztás

Terdik Péter - 2022. már. 06., 07:18

Az elmúlt időszakban több, a városlakók számára jó hírről számolt be Motyovszki Mátyás, a 3-as számú választókörzet önkormányzati képviselője. Folytatódik a járdafelújítás a Fáy 1-3. előtt, illetve két helyen is egyszerűbb lesz a mozgáskorlátozottak közlekedése a korábbinál.  

Új év, új megoldások a régi problémákra. Mint arról Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő beszámolt, a városlakók számos kérdéssel keresték fel a közelmúltban. Ezek megoldásában a városüzemeltetés, valamint a DVG Zrt. szakemberei segédkeztek.

Áthelyezett feljáró 

A képviselő bejárásának egyik kiemelt helyszíne volt a Civil Ház mögötti parkoló, ugyanis a nem túl szerencsés kivitelezésnek köszönhetően a szabályosan parkoló gépjárművek megnehezítették a kerekesszékkel, babakocsival közlekedők feljutását a parkolótól az őket segítő rámpáig. Motyovszki Mátyás ennek apropóján azt mondta, miután egyeztetett a szakemberekkel, a következő megoldást találták ki: a parkolóból induló feljárót áthelyezik a közvetlenül mellette lévő parkolóhelyre, így az a rámpával egyvonalban, egyszerű feljutást biztosít majd a közlekedőknek. Ezzel a megoldással költséghatékonyan, drasztikus változások nélkül oldódik meg a probléma. 

Folytatódik a járdafelújítás 

Nem sokkal messzebb Motyovszki Mátyás a Fáy András utca 1-3 előtti járdafelújítás folytatásáról számolt be. Elmondta, ezen a területen a járda rendkívül rossz állapotban volt, így a tavaly elkezdett munkálatok folytatását megígérte a körzet lakóinak. Hangsúlyozta, legyen szó idősekről, gyermekekről, vagy bárkiről, ez a terület nem maradhatott abban a balesetveszélyes állapotban, amilyenné az évek során vált. 
Ezek a munkálatok természetesen az időjárás függvényében kezdődnek el, de a képviselő hangsúlyozta, még a tavaly folyamán át fogják adni a szakemberek az elkészült projekteket.

Ha akadályozzák az áthaladást 

Végül, de nem utolsósorban a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény munkatársai keresték fel a képviselőt: számos alkalommal akadályozzák az intézménybe történő bejutást a parkoló autók. Bár ebben az esetben konkrét intézkedést még nem történt, Motyovszki Mátyás a rendőrség illetve a városüzemeltetés munkatársainak segítségével helyezett kilátásba esetleges megoldásokat. Egy biztos, vagy forgalmi rend változással, vagy felfestéssel illetve figyelmeztető táblával, vagy a Rudas iskolához hasonló parkolási rend bevezetésével, de ennek a kérésnek is eleget tesz. 

A fejlesztések illetve a problémák megoldása kapcsán Motyovszki Mátyás hangsúlyozta, bár az anyagi források szűkösek, okos megoldásokkal, a lehető legjobb döntések meghozatalával segítik a környéken élők mindennapjait.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

2026. már. 19.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén zajlanak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében. Hangkép.

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

2026. már. 18.

A napokban lezárult a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat téli ciklusa. A rideg szürkeség is sok alkotót szólított meg – de a ciklus díjátadóján kiderült, sokan készülnek már a Föld napján tartandó „nagydöntőre”, valamint a közönségszavazásra is. 

„Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

2026. már. 18.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén folytatódtak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében.

Virágok váltják majd a választási plakátokat

2026. már. 17.

Az egyik legnépszerűbb kampánytechnikai eszköz a különböző formájú és méretű plakátok használata. A választások környékén a helyhatósági vagy országgyűlési választásokon induló pártok és szervezetek – a jelöltekkel egyetemben – néha valósággal elárasztják a köztereket. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő