Dunaújváros Hetilap

Húsvétkor is ments meg három életet!

Öcaline - 2022. április 13. 18:51

Az országos vérigényt enyhítését is segítheti mindenki, aki véradóként szerepet vállal az MMK-ban rendezendő rendkívüli véradáson. Húsvétra hangolva – holnap!

Az persze egyelőre titok, szabad-e locsolni, illetve nyuszit, csokitojást vagy egyéb jóféleséget kapnak-e extra jutalmul a véradók, de az biztos, hogy folytatja a rendhagyó alkalmak sorát a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A Vérellátó Állomás munkatársaival, valamint az MMK-val futó együttműködés újabb állomására április 14-én, csütörtökön várják mindazokat, akik húsvétkor is meg kívánnak menteni három életet. (Figyelem, fontos: a véradás helyszíne egészségügyi intézménynek minősül, így a vírus veszélyhelyzet még érvényes előírásai szerint a védőmaszk használata kötelező!)

A rendkívüli alkalom helyszíne az Apáczai Csere János utcai intézmény földszinti aulája lesz 14-18 óra között – várják a régi és új véradókat! Az alábbiakban pedig a hónapból még hátralévő időszak donortoborzó menetrendje mindazoknak, akik lemaradnak a csütörtöki lehetőségről!

április 19., kedd 14-16 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
április 20., szerda 13.30-17 óra – Ercsi, Művelődési ház (Szent István út 12.)
április 21., csütörtök 12-15 óra – Széchenyi Gimnázium (Dózsa György út 15/a.)
április 26., kedd 11-15 óra – Pálhalma BV
április 28., csütörtök 9-11 óra – Bánki középiskola (Táncsics Mihály utca 1.)

Legyenek sokan a húsvétra hangolt eseményen – és persze a jelszó a régi: vért adni menő!

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.