Dunaújvárosi éremeső Fadd-Domboriban

spigott - 2022. június 8. 17:30

Összesen huszonegy dobogós helyezéssel zárták hétvégi versenyeiket a DKSE kajak-kenu szakosztályának ifjú tehetségei.

Furtai Ferenc, Kobzos Keán, Pesti István, Katona Lili, Éberhardt Richárd, Katona Benedek

Fadd-Domboriban rendezték meg a Kammerer Zoltán Regionális Akadémia régiós versenyét a kajakosok számára június 5-én. A Magyar Kupára is kvalifikáló megméretésen természetesen ott voltak a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület (DKSE) ifjú versenyzői is, akik szép reményekkel vágtak neki a különböző távoknak a tíz egyesület kajakosait felvonultató mezőnyben. A dunaújvárosi fiatalok ezúttal is alaposan kitettek magukért, ugyanis öt arany-, kilenc ezüst- és hat bronzéremmel, összesen húsz dobogós helyezéssel zárták a viadalt az összesített éremtábla második helyén.

A legeredményesebb DKSE-s versenyző Éberhardt Richárd volt, aki az ifjúsági kajak egyesek 500 és 1000 méteres számában is diadalmaskodni tudott, míg Kóré Levente a kölyök korosztály (U13) 2000 méteres száma után állhatott a dobogó legfelső fokára. Szintén aranyéremnek örülhetett az MK1 gyermek korosztály (U11) 2000 méteres versenyén Fodor Imre, valamint a Harnos Hanna Amina, aki az MK1 kölyök korosztály 2000 méteres női számában nem talált legyőzőre.

Csizmadia Kíra, Vincze Fanni, Máté Annabell (Képek forrása: DKSE kajak-kenu szakosztály)

Fadd-Domboriban volt jelenése hétvégén a kenusoknak is, akik a Csay Renáta régióval közösen vágtak neki az Akadémiai Kupa versenyének. Ide hét kenust nevezett egyesületünk, mely több értékes pontszerző helyezés mellett egy érmet szerzett a viadalon: Tóth Bence az U16-os korosztály 1000 méteres kenu egyes számában végzett az előkelő harmadik helyen.

Biztos Kohász-siker a Békéscsaba ellen

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA női kézilabdázóinak a kiesés ellen küzdő Békéscsaba elleni hazai bajnokin.