Dunaújváros Hetilap

Szavazzon a közösségi e-roller rendszerről!

doszerk - 2022. június 18. 17:44

A próbaidőszak legurult, most a város hivatalos weboldalán várják a voksokat a helyi közlekedés új formájának megtartásáról. Hír itt, rollervoks ott!

Dunaújváros önkormányzata és a Bird Magyarország április elején indította el Dunaújvárosban a közösségi e-roller szolgáltatást. Már a bevezetéskor jelezték az önkormányzat vezetői, hogy a rendszer három hónapos próbaidővel kezdődik, amely végén online szavazás dönt arról, hogy maradjanak-e a Bird rollerjei a városban. Ennek érkezett most el az ideje, adta hírül a város hivatalos oldala.

Az elmúlt időszakban több, mint 30 ezer utat tettek meg a Bird rollerjeivel, így szinte minden városlakónak van tapasztalata erről az új közlekedési és szabadidős lehetőségről.

A szavazáson minden városlakó részt vehet, ám egy IP-címről csak egy szavazatot lehet leadni. Figyelem, fontos: a szavazás július 3-án 20 óráig tart.

Szintén lényeges tudnivaló, hogy a szavazás csak a közösségi e-roller szolgáltatásról szól. A magántulajdonban lévő elektromos rollerek a szavazástól függetlenül közlekedhetnek a városban, ezek közlekedésére az önkormányzatnak semmilyen ráhatása nincs!

Voksolni a város hivatalos oldalán, az alábbi elérhetőségen lehet!

Szavazás a közösségi e-roller rendszerről (katt) >>

(Archív fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: új büszkeségek az arborétumban

DSTV: új büszkeségek az arborétumban

2022. jún. 25.

Egyre népszerűbb a városlakók körében a Baracsi úti Arborétum, derül ki a DSTV összegzéséből. A létesítmény jelentős fejlődésen ment keresztül, újdonságok sora csalogatja a vendégeket – ráadásul éppen ma délelőtt 11 órától önkéntes program helyszíne lesz! Hangkép.

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.