Hazatértek az Eb-hősök (galériával)

spigott - 2022. augusztus 15. 18:20

Rengeteg élménnyel, egy Európa-bajnoki címmel, valamint a csapatversenyben elért hetedik hellyel tértek haza Münchenből az Európa-bajnokságon kiválóan szereplő dunaújvárosi tornászok, akiket a DKSE torna szakosztályának vezetői és versenyzői mellett városunk vezetése is köszöntött a tornacsarnokban ma délután.

Második otthonukban, a tornacsarnokban köszöntötték a DKSE torna szakosztályának vezetői, edzői, illetve versenyzői, illetve városunk vezetése a müncheni Európa-bajnokságról hazatérő magyar felnőtt és ifjúsági tornász válogatott dunaújvárosi tagjait ma délután.

Örömkönnyek, szép szavak

A hazaérkező kiválóságok meghatottan, de természetesen óriási örömmel fogadták az őket váró tapsvihart, mely után Tóth Andrea szakosztály elnök köszöntötte az ugrásban Európa-bajnok Kovács Zsófiát, a csapatversenyben hetedik helyezett válogatott további tagjait, Makovits Mirtillt és Mayer Grétát, illetve az ifik mezőnyében legeredményesebb magyarként szereplő Czifra Bettina Lilit, valamint Trenka Jánost, a DKSE tornászainak vezetőedzőjét.
A rövid köszöntő után megcsodálhattuk Zsófi aranyat érő ugrásait a szerenkénti döntőből, majd Mátyás Gábor, a DKSE elnöke, valamint Barta Endre alpolgármester méltatta a kontinensviadalon remekül szereplő dunaújvárosi versenyzőket, illetve a DKSE tornászainál folyó minőségi szakmai munkát, kiemelve, milyen sokat jelent az egyesületnek és a városnak is az a rengeteg siker, melyeket a dunaújvárosi versenyzők szállítanak a női szakág hazai és nemzetközi versenyein.

Csodás közösség, igazi család

A folytatásban Trenka János edző és az Eb-n szereplő tornászok élménybeszámolóját hallgathatták végig a gyermekek, majd kötetlen beszélgetéssel zárult a remek hangulatú házi ünnepség, melynek végén Barta Endre alpolgármester, illetve válogatottjaink, és edzőjük is megosztották velünk gondolataikat a mögöttük hagyott napokról. Íme, a legfontosabb gondolatok!

Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester:
– Természetesen óriási öröm számunkra, hogy ismét egy fantasztikus eredmény után köszönthetjük tornászainkat, s bízom abban, hogy az őszi világbajnokság után is lesz lehetőségünk erre, az biztos, hogy a mostani eredményekkel tovább öregbítették az egyesület és városunk hírnevét. Fantasztikus közösségről van itt szó, egy hétvégi csodás eredmény után már hétfőn itt van mindenki a csarnokban, s együtt örülnek társaik sikerének. Igazi család alakult ki itt a tornászoknál, nem véletlenül beszéltek erről a szülők is. Azért örülnek annak, hogy ide járnak gyermekeik, mert az az egység, amit ők képviselnek, az élet minden területén kiemelkedő.

Szép emlék a kontinensviadal

Trenka János:
– Óriási öröm számomra, hogy a válogatott öt versenyzőjéből hármat mi adtunk, s ha a statisztikát nézzük, a csapatdöntőben elvégzett tizenkét gyakorlatból tízet a dunaújvárosi versenyzők mutattak be, s ebből a tízből nyolcat sikeresen is adtunk elő. Egy Európa-bajnoki cím után kicsit felszabadultabb az ember, de a csapatdöntő is remek élmény volt nekünk és a versenyzőknek egyaránt. Az egyéni finálé és az aranyérem pedig csodálatos volt, s biztos vagyok abban, hogy ez további lendületet ad a lányoknak is a világbajnokságra történő felkészülésben.

Kovács Zsófia:
– Nagyon jól éreztem magam Münchenben! Felemásak az érzéseim az aranyérem ellenére is, de a csapatunk nagyon egyben volt, nagyon szurkoltunk egymásnak, s a rontások ellenére is felszabadultan versenyeztünk. Engem az utolsó nap dobott fel igazán, tényleg mindenki kijött nekem szurkolni, nagyon jó volt hallani őket, hatalmas élmény volt. A szerdöntők előtt persze volt bennem egy kis izgalom, az sem segített, hogy ketten éppen előttem sérültek meg, de szerencsére ezt ki tudtam zárni, magamra koncentráltam, s végül két szép ugrást is be tudtam mutatni. Így visszanézve az ugrásokat, pontszám tekintetében rendben voltak – lehet persze még javítani őket, ráadásul a második ugrásomat szeretném tovább erősíteni. Most kapunk egy hét pihenőt, próbálunk feltöltődni, aztán kezdjük is a felkészülést a világbajnokságra.

Budavári Sándor felvételei

Czifra Bettina Lili:
– Nagyon jól éreztem magam az Európa-bajnokságon, maga a csapat is jó volt, de nagy élmény volt, amikor egyedül mentem fel a pódiumra. Az első napom nagyon tetszett, ott a korláttal nem voltam teljesen elégedett, de a gyakorlatot megcsináltam, ugyanakkor a második nap már jobban bosszantott, hogy gerendán leestem az utolsó elemből. Anyagerőben szeretnék fejlődni a jövőben, és persze még tisztábbá, pontosabbá szeretném tenni a gyakorlataimat.

Makovits Mirtill:
– Hatalmas élmény volt számomra ez a verseny, nagyon jó volt a csapaton belüli hangulat, mindenkinek rengeteget segített, hogy így szurkoltunk egymásnak – csapatszinten én nagyon jól éltem meg az Európa-bajnokságot. A selejtezőben volt egy rontásom gerendán, az bántott, de utána összekaptam magam, a többi szert szépen megcsináltam, s annak külön örülök, hogy a csapatdöntőben rontás nélkül tudtam bemutatni a gyakorlataimat!

Mayer Gréta:
– Ez volt az első felnőtt Európa-bajnokságom, leírhatatlan volt a hangulat, ami kint volt, s bár csütörtökön még egy kicsit bizonytalanok voltunk, de a szombati csapatdöntő óriási élményt jelentett, tényleg igazi csapatként tornáztunk. Egy kicsit bizonytalannak éreztem magam a selejtező előtti bemelegítésnél, de utána már igyekeztem csak a versenyre koncentrálni, s kihozni magamból a maximumot, szerintem sikerült is.

Gratulálunk, lányok, csak így tovább – szurkolunk! A köszöntés szép pillanatairól pedig meséljenek a képek!

Eb-hősök köszöntése

Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:
Eb-hősök köszöntése - fotó:

A rovat további hírei: Sport

Fényes érmek a szőnyegen

Fényes érmek a szőnyegen

2022. okt. 04.

Egy első, egy második és egy ötödik helyezéssel zárták a kötöttfogású birkózók Egerben megrendezett országos diákolimpiai döntőjét a DKSE ifjú sportolói.

Bosszantó hazai vereség

Bosszantó hazai vereség

2022. okt. 04.

Helyzetek sokaságát kihagyva szenvedett kétgólos vereséget a Haladás II. elleni hazai mérkőzésen a Dunaújváros Futsal együttese az NB II-es pontvadászatban.

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

2022. okt. 03.

Jó hangulatban, kiváló meccsekkel adóztak egykori társuk emléke előtt a rendőrök a negyedik alkalommal megrendezett Ongai Gábor Emléktornán.

Pontos szezonrajt Dágon

Pontos szezonrajt Dágon

2022. okt. 03.

Fordulatos küzdelemben szenvedett 3-2-es vereséget a DKSE erősen tartalékos röplabda csapata a Dág otthonában lejátszott NB I-es bajnoki szezonnyitón.

A Haladás II. ellen folytatják futsalosaink

A Haladás II. ellen folytatják futsalosaink

2022. okt. 03.

Két hét szünet után játszik újra bajnokit a Dunaújváros Futsal felnőtt együttese, mely a Haladás II. gárdáját látja vendégül az egyetemi sportcsarnokban ma este hét órától.

A Fradi hajrázott jobban

A Fradi hajrázott jobban

2022. okt. 03.

Óriási küzdelemben, a véghajrában kapott gólokkal szenvedett 4-2-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapat a Ferencváros elleni hazai összecsapáson.

Vereség a rangadón

Vereség a rangadón

2022. okt. 02.

Az ESMTK vendégeként szenvedte el első vereségét az NB III-as pontvadászat idei szezonjában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.