Dunaújváros Hetilap

A Dunaferr megmentését célzó javaslatról is dönt a rendkívüli közgyűlés

Öcaline - 2022. szeptember 21. 17:23

Kilenc napirend, köztük a város jövőjét alapjaiban meghatározó vasgyári krízis megoldását szorgalmazó javaslat is szerepel a közgyűlés rendkívüli nyílt ülésén csütörtökön délelőtt.

A pénzügyi, gazdasági és városüzemeltetési bizottság indítványa nyomán hívta össze a közgyűlés rendkívüli nyílt ülését Pintér Tamás polgármester: a közgyűlés soron következő rendes üléséig nem halasztható, de a testület döntését igénylő ügyek tárgyalását célzó tanácskozás szeptember 22-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Városháza közgyűlési termében. 
A legfajsúlyosabb döntésnek mindenképpen az a javaslat, amely felterjesztés Magyarország Kormányához az ISD Dunaferr Zrt., vagyis a Dunai Vasmű megsegítése érdekében. A témáról, amint arról beszámoltunk, Pintér Tamás polgármester már hétfőn tájékoztatót tartott – az ott vázolt javaslat közgyűlési megerősítése következhet holnap.
Dönthetnek a képviselők az önkormányzat közbeszerzési terve módosításáról, valamint a városi közétkeztetéssel összefüggő közbeszerzési eljárás megkezdéséről is. Ezt követően a város villamos energia ellátását célzó közbeszerzési eljárás startjáról határozhatnak a képviselők,  majd a Gazdaságfejlesztés ösztönzését szolgáló közlekedésfejlesztés Dunaújvárosban című projekt tervezési szerződésével kapcsolatos kétoldalú megállapodás aláírásáról dönthet a testület.
Egy vállalkozási szerződés módosítását követően szerepel a napirenden a radari atlétikai csarnok üzemeltetésbe adását célzó javaslat az Angels Női Jégkorong alakulata részére, majd egy korábban elfogadott határozat módosítása után a kisapostagi önkormányzattal kötött adómegosztási és közigazgatási határmódosítási megállapodás pénzeszköz fedezetének biztosításáról születhet döntés a rendkívüli ülésen.

(Archív fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

2022. okt. 04.

Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy felvételi előtt álló diákok a Bursa Hungarica Ösztöndíjrendszer részeként, adta hírül a város hivatalos oldala. 

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

2022. okt. 04.

Az oktatás világnapján szerveznek szolidaritási kiállást az oktatásért városunkban: mindenkit, szülőket, nagyszülőket is várnak a Dr. Molnár László Emlékparkba szerdán délután. Legyetek, legyenek, legyünk sokan!

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

2022. okt. 04.

A város útjai mellett tegnap, az esti órákban kezdték az őszi növényvédelmi permetezést, adta hírül a város hivatalos oldala. Két-három nap alatt végeznek a szakemberek, persze csak ha nem esik.

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

2022. okt. 04.

Önkormányzati koordinációval valósul meg a Petőfi 200 emlékév városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az előkészületek jegyében ült össze az a kerekasztal a Városházán a napokban, amely a programok gondozását vállalja. Hangkép.
 

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

2022. okt. 03.

Bővíti a szolgáltatások körét a rászorulók számára az Útkeresés Segítő Szolgálat – az intézmény helyettes szülői szolgáltatás kialakítását szervezi, és egészen október végéig várja azok jelentkezését, akik a nemes feladatot ellátják.

Véget értek a munkálatok végre

Véget értek a munkálatok végre

2022. okt. 03.

A város több pontján is sor kerül az úgynevezett vadparkolók felszámolására. Ahol logikus és lehetséges, ott az egykor volt füves területeket legális parkolókká alakítják, zúzott kővel szórják fel és ennek köszönhetően területenként érezhető nagyságrendben növekszik a kialakított parkolóhelyek száma. 

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

2022. okt. 03.

Idén tizedszerre rendezte meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete, derül ki a DSTV összegzéséből. A köszöntőkkel, műsorral és díjátadással körített tudományos tanácskozásnak ezúttal Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme adott otthont. Hangkép.