Dunaújváros Hetilap

Idén is virágba borult városunk (galériával)

doszerk - 2022. szeptember 29. 17:32

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

A Városházán szerda délután tartott díjátadó eseményen az elismeréseket Barta Endre alpolgármester adta át és jelen volt Szántó Péter, Motyovszki Mátyás és Tóth Kálmán önkormányzati képviselők is. Az eredmények kihirdetése előtt Barta Endre alpolgármester köszöntötte a jelenlévőket. Mint mondta, nincs is jobb alkalom, hogy szebbé varázsoljuk a környezetünket, mint a Virágos Dunaújvárosért verseny, hiszen ma már azt is meg kell becsülnünk, ha valaki nem rombolja környezetét: 
–  Hála azoknak, akik építik-szépítik környezetüket, mert sajnos sokan rombolják, mint sem szépítik környezetüket, így az ehhez hasonló motiváló erővel bíró versenyek igazi kincsek városunk életében. Külön öröm, hogy vannak jubilálók, amely azt jelenti, hogy hosszú évek óta hő pályázók, akikre lehet számítani, de vannak „első fecskék” – ebből is látszik: a jó példa ragadós.  De kiemelném azt is, hogy városunk olyan munkahelyekkel, szervezetekkel bír, akik közösen, a csapatépítés szellemében virágosítottak, örömet okozva az ott dolgozóknak, és természetesen nekünk, lakóknak is.  

Petrovickijné Dr. Angerer Ildikó, környezetvédelmi vezető ügyintéző elmondta: az idei már a 23. Virágos Dunaújvárosért verseny, amelyet minden évben a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Osztálya szervez:
– A szépet mindenki szereti. Dunaújváros egy iparváros, és ezzel a virágosítással színesíthetjük a szürke paneleket, épületeket. Tehát ez egy környezetszépítő, komfortfokozó verseny. A célunk a szemléletformálás, hiszen, amit szeretünk, csinálunk, azt nem bántjuk. – fogalmazott. 

Hozzátette még, hogy a döntésnél szigorú szempontokat vettek figyelembe. Kiemelte, hogy az egyik legfontosabb, hogy ne csak  a pályázati időszak alatt legyenek szépek és gondozottak ezek a virágoskertek.

A különböző kategóriákban az első három helyezettet díjazták, de a kategóriákon belül többen is különdíjban részesültek. 
A "Legszebb virágosított intézményudvar/homlokzat/előkert" kategóriában az 1. helyezett a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság lett, különdíjat kapott a Móricz Zsigmond Általános Iskola.

A "Legszebb családi házas előkert" kategória győztese Vigh-Iványi Piroska, különdíjasa pedig:  Maradáné Králl Edit,Péterné Lombos Melinda, Horváth Andrea és Veszeli Géza, valamint Borsos Józsefné. 

A "Legszebb lakosság által virágosított ablak/franciaerkély" kategóriában első helyezett Balogh Julianna bizonyult a legjobbnak. 

A "Legszebb lakosság által virágosított erkély" kategória győztese Gál Károly lett, külön díjat kapott Mórocz Gabriella, Tischner Erika,Varga Sándor. 
A "Legszebb közterületi lakossági előkert" kategóriában 1. helyezett Varga Sándorné lett.

A "Legszebb közterületi társasházi előkert" kategóriában aranyérmes lett a Szabadság út 23-25. Társasház, Mórocz Gabriella vette át a díjat. Különdíjban részesült a Dobó István utca 23. Társasház, az elismerést Kis Erzsébet vette át.  

A "Legszebb virágosított üzlet/vállalkozás/szervezet előkert/homlokzat" kategóriában különdíjas lett a Kristály Egészség Stúdió.    

Mindezek mellett díjat kaptak még a leghűségesebb pályázók, akik már 5, 10, 15 éve folyamatosan részt vesznek a vírágosítási versenyen. Ugyanakkor nem maradtak ki az "első fecskék" sem. 
A 15. éve hűséges pályázója címet idén a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság, Gál Károly, Rákli Jánosné és Varga Sándorné vették át. 

A díjazottak teljes névsora az alábbi címen olvasható a város hivatalos weboldalán!

Virágos Dunaújvárosért 2022 (katt) >>

A díjátadás pillanatait és a díjazottakat alkalmi képtárunk örökítette meg, íme!

Varga Richárd
(Fotó: Végh Zoltán)

Virágos Dunaújváros (2022)

Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:
Virágos Dunaújváros (2022) - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: a kitelepítésre emlékezett a Pentele Baráti Kör

DSTV: a kitelepítésre emlékezett a Pentele Baráti Kör

2022. dec. 04.

Szomorú településtörténeti vonatkozású eseményről tudósít a DSTV összeállítása. Koszorúkkal és előadással emlékezett az 1950-es esztendő kitelepítésének évfordulóján a Pentele Baráti Kör Egyesület. Hangkép.

Továbbra sem lépett a társasházak többsége a költségosztás terén

Továbbra sem lépett a társasházak többsége a költségosztás terén

2022. dec. 03.

A DVG Zrt. több mint ötven közös képviselőnek és lakásszövetkezetnek küldte el azt a költségosztással kapcsolatos tájékoztatót, amelyben részletesen leírják az ügyintézés menetét. Költségosztó szükséges, ha egy lakásban nem légköbméter-alapján szeretnének a távhőért fizetni – mégis, eddig az érintettek alig ötöde reagált a felhívásra. 

Döntött a közgyűlés, már úton a nyugdíjasok ünnepi támogatása

Döntött a közgyűlés, már úton a nyugdíjasok ünnepi támogatása

2022. dec. 02.

Dunaújváros közgyűlése döntött arról, hogy a város nyugdíjasai az idén is számíthatnak az önkormányzat év végi segítségére, rendkívüli karácsonyi ajándékára. Az utalások, illetve a tájékoztatók kipostázása megkezdődött, hamarosan megérkeznek a támogatások. Pintér Tamás polgármester ünnepi hangulatú köszöntője a nyugdíjasoknak és nem csak nyugdíjasoknak szól.

DSTV: cipősdobozban az ajándékok

DSTV: cipősdobozban az ajándékok

2022. dec. 02.

Idén is folytatja népszerű karácsonyi kezdeményezését a Baptista Szeretetszolgálat, derül ki a DSTV összeállításából. A cipősdoboz akcióhoz a helyi Duna Plazma centrum is csatlakozott –  gyűjtőpontként segítik az országos programot. Hangkép.
 

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

2022. dec. 01.

A környékbeli települések vezetőit, országgyűlési képviselőit hívja egyeztető megbeszélésre Pintér Tamás polgármester. A téma a Dunaferr helyzete, hiszen a vasmű működése nem csak dunaújvárosiakat érintő kérdés, legalább annyira érinti a városunk vonzáskörzetét is. A tervezett megbeszélést sajtótájékoztatón jelentette be a polgármester.

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

2022. dec. 01.

A téli időszak átvészelése volt a témája a Városháza dísztermében tartott eseménynek, derül ki a DSTV összegzéséből. A fórumon elhangzott: a cél a lakossági terhek csökkentése, a kapcsolódó környezetbarát, energiahatékony beruházások és fejlesztések támogatása. Hangkép.
 

Igazgatási szünet lesz a Városházán

Igazgatási szünet lesz a Városházán

2022. nov. 30.

A város hivatalos honlapján jelent meg összegzés a december 22-én kezdődő, és egészen január 8-ig tartó pauzáról. Ügyfélfogadás nem lesz, csak az Anyakönyvi Hivatal üzemel, ügyeleti rendben.