Kovács Zsófia nem indul Szombathelyen

spigott - 2022. szeptember 29. 7:30

A magyar női tornász válogatott négy tagjából három is a DKSE versenyzője lesz a szombathelyi Challenge Világkupán.

Főoldali és belső kép forrása: MTI-archív (Koszticsák Szilárd)

Szombathelyen rendezik meg a tornászok Challenge Világkupáját péntektől vasárnapig, s a megméretésen eredetileg a DKSE háromszoros Európa-bajnoka, Kovács Zsófia is megmérette volna magát. A dunaújvárosi versenyző azonban az elmúlt napokban kisebb sérüléssel küzd, ezért kihagyta a sorozat legutóbbi párizsi állomását is, s mint arról Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) főtitkára az esemény előtti sajtótájékoztatón beszámolt, mivel nem szeretnék kockáztatni Zsófia vb-szereplését, ezért a szombathelyi viadalon sem szerepel majd.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem lesz kiért szurkolnia a sportág dunaújvárosi szerelmeseinek, ugyanis Mayer Gréta, Makovits Mirtill, illetve az eredetileg versenyen kívül induló Makai Lilla is tagja lesz a négyfős magyar válogatottnak. Gréta ugráson, talajon és gerendán, Mirtill talajon és gerendán, Lilla és a Postás SE versenyzője, Székely Zója felemáskorláton méreti meg magát a viadalon. A 27 nemzet versenyzőit felvonultató megméretés pénteken kezdődik a selejtezőkkel, míg szombaton és vasárnap a szerenkénti finálékat bonyolítják majd le.

A rovat további hírei: Sport

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.