Itt a piros, hol a piros!? Most véradáson!
Játékos című akcióval rukkol ki a Magyar Vöröskereszt és a Máltai Szeretetszolgálat: összefogásukkal szerveznek véradást a Kultik Moziban szombaton. Összefogás, érted. Érted?
Az elmúlt időszak együttműködéseit folytatva ebben a hónapban is szervez rendkívüli véradást a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A következő alkalom ráadásul több szempontból is rendhagyónak ígérkezik, árulta el a DO-nak Feth Katalin, a területi szervezet vezetője:
– Mind a helyszínválasztást, mind az együttműködést tekintve különleges alkalomra várjuk a régi és az új váradókat – méghozzá egy jó hangulatú, már az elnevezését tekintve is vidám, könnyed eseményen szeretnénk oldani a véradással kapcsolatos félelmeket. Itt a piros, hol a piros címmel két, a jelképeiben a vér színét idéző szervezet, a Magyar Vöröskereszt és a Máltai Szeretetszolgálat fogott össze – eddig is nagyon jó volt a kapcsolat a két segítő szervezet között, eljött az ideje az összefogásnak, a közös fellépésnek. Ráadásul a helyszín, sőt, az időpont is rendhagyó lesz, hiszen a Kulti Mozi épületébe költözik a véradás október 15-én, szombaton. Nagyon készülünk, mindenkit szeretett várunk!
A szervezők bevallottan a lehető legtöbb új véradóra számítanak a délelőtt 11 órakor kezdődő, 15 óráig tartó programra, amelynek már a mottója is sokatmondó: "Összefogás érted! Érted?" És persze szeretnék sokadszor, újra igazolni: vért adni menő!
(Archív fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!
2025. ápr. 05.
Vadvirágos parcella minta projekt létrehozását tervezi az ÖKO-Klub Dunaújváros csapata. Az önkéntesek bevonásával futó, a városban önvető virágoskert-szigeteket eredményező közösségi kezdeményezéshez bárki csatlakozhat – már vannak is jelentkezők!
Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk
2025. ápr. 03.
Nem lehet azt mondani, hogy elöregedett lenne a város üzemeltetésében dolgozó géppark, hiszen öt évvel ezelőtt gyakorlatilag semmilyen sem volt a városi cégeknek. Így az elmúlt években szépen apránként kellett ezen a téren is fejleszteni. Most új fűnyíró állhat munkába.
A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek
2025. ápr. 03.
Dunaújváros életében is fontos, hogy a lakosság a felmerülő kérésekkel bátran fordulhasson a városvezetéshez. Így véli Barta Endre is, aki a 4-es választókerület képviselőjeként az ott élőkkel együtt szépíti az lakóközösséget. A szerdai lakossági fórumán is sok kérdést vitattak meg az egybegyűltek.
DSTV: kutyusokkal a kórházban
2025. ápr. 03.
Rendkívüli együttműködésről számol be a DSTV összeállítása. A Duna Dog Center és a Szent Pantaleon Kórház összefogása nyomán állatasszisztált terápiás módszereket is bevetnek – ráadásul nemcsak a betegek gyógyulásának segítése érdekében. Hangkép.
Előtérben az utánpótlás
2025. ápr. 02.
A város és az egyesület együttműködésének szorosabbá fűzéséről is tárgyalt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester Tomanóczy Tiborral, a DSE Röplabda Akadémia ügyvezetőjével az egyesület U20-as női csapatának kedd esti edzésén.
Újra jelentős segítség a nyugdíjasoknak
2025. ápr. 02.
Húsvét alkalmából Dunaújváros szépkorúi ismét számíthatnak a rezsitámogatásra. A megemelt nyolc- és tízezer forintos összegeket a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is a távhő- és vízszámlákban írják jóvá. Összegzésünkben Pintér Tamás polgármester gondolatai mellett a kezdeményezéshez kapcsolódó tudnivalókról is olvashatnak.
Közeleg az év első lomtalanításának ideje!
2025. ápr. 01.
Mint arról már korábban beszámoltunk, ebben az évben is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első Újtelepen lesz, most szombaton!