Rendőrkézen a katalizátortolvajok
Az ország számos részén, köztük Dunaújvárosban is lopta a katalizátorokat a bűnszövetség, melynek tagjait Solton kapták el a rendőrök.
A rendőrök már figyelték azt az elkövetői bandát, aminek tagjait 2022. október 10-én Solt külterületén, az 52-es számú főúton fogtak el. A járműben három román állampolgárságú férfi utazott, akiket az egyenruhások a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságra előállítottak. A jármű motorterében egy láncos csővágót találtak, amit a bűncselekmények elkövetéséhez használtak a tolvajok.
A 20, 24 és 28 éves férfiakat a rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki, mivel a rendelkezésre álló adatok alapján Dunaújvárosban 2022. október 5-én éjszaka több járműnek is eltulajdonították a katalizátorát. A nyomozók több rendbeli bűnszövetségben, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a három elkövetőt.
A tolvajok beismerő vallomást tettek, melynek során elmondták, hogy Magyarországra azért érkeztek, hogy járművek katalizátorát eltulajdonítsák, majd azok értékesítéséből anyagi hasznot szerezzenek.
Képek forrása: police.hu
A nyomozás során arra is fény derült, hogy az elkövetői kör ez évben Magyarországon több városban is követett el ilyen jellegű bűncselekményeket. A rendőrség jelenleg is vizsgálja, hogy az elkövetők összefüggésbe hozhatóak-e további katalizátorlopásokkal.
A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkatársai a tetteseket kihallgatásukat követően őrizetbe vették, majd 2022. október 12-én előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására, derült ki a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
A rovat további hírei: Sziréna
Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!
2025. máj. 22.
A várható rossz időjárás miatt elmarad a Rendvédelmi Nap eseménysora a Kultik Mozinál pénteken. A döntés a felvonulást is érinti – azt is későbbre halasztják.
Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása
2025. máj. 20.
Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.
DSTV: nők versengtek a volánnál
2025. máj. 20.
Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.
Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják
2025. máj. 18.
Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.
Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét
2025. máj. 14.
A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.
Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök
2025. máj. 13.
Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.
Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!
2025. ápr. 30.
Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!