Versenyfutás az első helyért
Meglépett üldözőitől a Karmacsi Autó és a Fejó-Therm gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság kiemelt középszakaszának ST Solar Csoportjában.
Kép: DLSZ-archív (Ihász Martin)
Két összecsapással kezdődött meg a városi kispályás labdarúgó bajnokság kiemelt Középszakaszának második fordulója az ST Solar Csoportban hétfőn este. A DLSZ Arénában megrendezett mérkőzéseken előbb a listavezető, s az idei szezonban még hibátlan Karmacsi Autó FC, valamint a negyedik Gamma Metal játékosai néztek egymással farkasszemet, s bár az első felvonás még szoros csatát hozott, a Karmacsi 4-3-as vezetés után begyújtotta a rakétákat a címvédő, mely a fordulás után egymás után hat gólt szerezve aratott végül 10-3-as győzelmet, így tartja első helyét a csoportban.
Nyolc órától a második Fejó-Therm és a harmadik Multisteel Hungary csapott össze egymással, hogy eldöntsék, ki ered az éllovas után. Az első félidő itt is kiegyenlített küzdelmet hozott, melyben kétszer is előnybe került a Multisteel, de ellenfele rendre egalizálni tudott. A döntés itt is a második huszonöt percre maradt, melyben a végül három gólig jutó Oláh Dániel vezérletével a Fejó-Therm diadalmaskodott 5-2-re, így tartja a lépést a Karmacsi gárdájával.
Eredmények
Karmacsi Autó FC - Gamma Metal Kft. 10-3 (4-3)
Fejó-Therm Kft. - Multisteel Hungary 5-2 (2-2)
Az ST Solar csoport állása: 1. Karmacsi Autó FC 12 pont, 2. Fejó-Therm Kft. 10 pont, 3. Multisteel Hungary 6 pont, 4. Gamma Metal Kft. 3 pont, 5. Kemi-Ker Kft. 1 pont, 6. Jóbarátok 0 pont.
A rovat további hírei: Sport
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.
Biztos VRCK-siker a nyitányon
2025. okt. 21.
Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.
Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában
2025. okt. 20.
A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.