A védekezés dicsérete

spigott - 2023. január 26. 7:30

A fővárosban gyűrte le a bajnoki címvédő UVSE-t a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság kilencedik fordulójának rangadóján.

Hét győztes meccsel a háta mögött vágott neki a szintén huszonegy pontos, de már egy vereséget begyűjtő UVSE elleni rangadónak a DFVE felnőtt női vízilabda csapata szerdán este hét órától. A bajnoki címvédő házigazdák a Fradi elleni vereségből érkeztek a meccsbe, melyet jobban kezdtek Mihók Attila csapatánál, s Aubéli, illetve Tiba találataival már 3. percben 2-0-ra vezetett. Idővel persze a mieink is megérkeztek a meccsbe, Dobi gyorsan szépített, majd pár kihagyott támadást követően Horváth egyenlíteni is tudott (2-2). A negyed hajrájában Varró emberelőnyös góljával még a hazaiaknál volt az előny, de Dobi újra villant akcióból, így az első szünetre 3-3-as állással vonultak a felek.

A második és harmadik negyedben parádés védekezéssel sokkolta ellenfelét együttesünk, mely alig engedte lövéshez jutni a fővárosiakat, hiába próbálkoztak akcióból, vagy emberelőnyben a hazaiak, mindig ott volt egy blokk, egy labdaszerzés, s ha el is jutott a kapuig a játékszer, akkor Aarts kapus állította megoldhatatlan feladat elé Benczur Márton csapatát.

Képek: DO-archív

Eközben a mieink közül Horváth és Sümegi is bevette a válogatott Magyari kapuját, majd a térfélcserét követően Garda és Mucsy is feliratkozott a gólszerzők közé, s mivel a vendéglátók a harmadik nyolc perc után is csak három szerzett találatnál jártak, az utolsó felvonásra már nem maradt izgalom (3-7).

Az UVSE közel tizennyolc perc elteltével tudta megtörni gólcsendjét, de Szegedi találatára Horváth válaszolt, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést, mert hiába szépített még az utolsó másodpercben Mácsai, a meccset kiváló védekezésének köszönhetően Mihók Attila gárdája nyerte 8-5-re, megőrizve ezzel hibátlan mérlegét a bajnokságban.

UVSE - DFVE 5-8 (3-3, 0-2, 0-2, 2-1)

DFVE: Aarts - Dobi 2, Mahieu, Szabó, Garda 1, Mucsy 1, Sümegi 1. Csere: Jonkl, Horváth 3, Somogyvári, Pál. Vezetőedző: Mihók Attila.

DSTV: kedvenc lett az R'Angels

2023. jan. 26.

A Dunaújváros Kedvence 2022 online szavazáson – talán még a csapatot is meglepve – magabiztos győzelmet aratott az R’Angels KCR amatőr jégkorongcsapata. A "sport" kategória nyerteseivel készült összeállításunk következik. Hangkép.

A Kisvárda vár a Kohászra

Sok utazás és egy nehéz ellenfél vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére az NB I-es pontvadászat újabb fordulójában.

Elkészült a középszakasz menetrendje

2023. jan. 25.

A Szeged ellen kezdi, majd a Dág ellen zárja az NB I Liga középszakaszának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata.

A címvédő otthonában folytatják a bajnokságot

Az UVSE együttese vár a DFVE női vízilabda csapatára az OB I-es pontvadászat ma esti fordulójában.

A harmadik harmad döntött a Fradi és a DAB csatájában

Kétszer húsz perc után még döntetlenre állt, ám végül háromgólos vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a Ferencváros otthonában az Erste Ligában.

Éremeső Ausztriában

2023. jan. 24.

Nemzetközi mezőnyben is bizonyítottak, s összesen hét éremmel zárták ausztriai versenyüket az Enying VSE ifjú birkózói.

Felemás forduló a középszakaszban

A Dágot simán legyőzte, a Kaposvártól viszont kétszettes előnyről szenvedett vereséget a DSE Röplabda U20-as csapata a korosztályos bajnokság középszakaszában.