Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 13. Veronika
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hogyan érdemes edzőpadot választani?

Mozaik
edzés
mozgás
hirdetés

facebook megosztás

Névtelen (nem ellenőrzött) - 2023. feb. 09., 08:04

Bemutatjuk a legfontosabb szempontokat;  edzőpadot, más néven fitneszpadot sok gyakorlathoz használnak, általában súlyokkal kombinálva, amelyek az alsó- és a felsőtestet is megdolgoztatják. (X)

A pad gondoskodik róla, hogy a megfelelő testhelyzetben ülhessünk vagy feküdjünk az edzés során. De mire figyeljünk az edzőpad kiválasztásakor?

Az edzőpad állíthatósága

Választhatunk az állítható és a lapos pad között. Előbbinek állítható magasságú a háttámlája (és gyakran az ülése is), utóbbi nem rendelkezik ilyennel. A lapos edzőpadok kapacitása általában nagyobb, ezért ha olyan gyakorlatokat végzünk, mint például a fekvenyomás, akkor jobb, ha ilyen edzőpadot választunk.
 
Ha szabad súlyokkal edzünk, akkor a kapacitás kevésbé fontos. Ilyenkor kényelmesebb egy állítható padot vásárolni, hogy nagyobb legyen a mozgásterjedelmünk. Minél több pozíciója van az állítható edzőpadnak, annál több edzési lehetőség áll a rendelkezésünkre.

Felhasználói kapacitás

Minden edzőpadnak van egy maximális kapacitása, ami azt jellemzi, hogy a pad hány kilogrammos súlyt bír el. Ez a felhasználó és az edzés során használt kiegészítők együttes súlya. Vegyük figyelembe az edzési céljainkat is: ha növekvő súlyokat emelünk, akkor vásároljunk nagyobb kapacitású padot, hogy később ne kelljen újat vennünk.
 
Méretek

Az edzőpad ideális mérete a magasságunktól függ: a háttámlának elég hosszúnak kell lennie ahhoz, hogy megtámassza a hátat és a fejet. Emellett elég szélesnek kell lennie ahhoz, hogy stabilan tudjunk feküdni rajta anélkül, hogy „lelógnánk róla”, ami veszélyeztetné a biztonságunkat.

A szélesség ugyanakkor nem akadályozhatja a karok lefelé irányuló mozgását. A magasságnak olyannak kell lennie, hogy ha hanyatt fekszünk a padon, a lábunkat a talajra helyezhessük.

Bélés

Egy jó edzőpad kissé merev párnázattal rendelkezik, így nem csúszik. Ezenkívül a padnak kényelmesnek is kell lennie, anélkül, hogy túl puhává válna, mivel a puha pad kevésbé stabil.

Extrák

Vannak bizonyos extrák, amik egy kicsit megkönnyíthetik a választást a pa-dok között. Ha például kisebb a férőhely, érdemes összecsukható padot venni. 

Ha könnyen mozgatható edzőpadot keresünk, akkor válasszunk egy padot szállítókerekekkel. Ha pedig szeretnénk az edzéseket kibővíteni anélkül, hogy extra kiegészítőket kellene vásárolnunk, egyes modellek térd- és láb-görgővel és lábpréssel is rendelkezik.
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: jeges Dunaújváros

2026. jan. 13.

Miközben az utak az ónos esőtől nehezen járhatók, a másik, szép arcát is megmutatja a tél – környezetünk a hó és a fagy birodalmává vált az elmúlt napokban. A jeges város képeiből nyújt át egy csokorral a DSTV összeállítása. Hangkép.

Szőrtelenítés és plasztikai beavatkozások: tévhitek és valós kérdések

2026. jan. 13.

Sokan gondolják, hogy egy-egy esztétikai beavatkozás mindent megváltoztathat az életükben. A modern orvos-esztétikai kezelések körüli hiedelmek és csábító marketinganyagok növelik ezt a hitet. (X)

DSTV: havas, fagyos tudnivalók

2026. jan. 13.

A tájékoztató már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV tipptárral körített összegzése a rég nem látott hideg kapcsán. Mi a teendő akkor, ha nemcsak a közlekedés válik nehézzé, de a mindennapok rutinját is nehezíti a hó, a fagy – az igazi tél? Hangkép.

Újabb csapadék után némi enyhülés jöhet

2026. jan. 12.

A hét elején még kitart a fagyos téli idő a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint – a periódus második felében enyhüléssel számolhatunk, de sokfelé lehet ónos eső a hét végén! És persze még senki ne készítse elő a fürdőruhát, naptejet!

Ajtó gyártás speciális terekhez: hogyan készülnek a nyílászárók ferde falakhoz és tetőtérbe?

2026. jan. 09.

A modern lakóterek kialakításánál egyre gyakoribbak az olyan egyedi megoldások, ahol a hagyományos, szabványos nyílászárók valami miatt nem használhatóak. A tetőtér beépítése, a ferde falak, a galériák és a különleges tervezésű terek mind olyan megoldásokat igényelnek, amit egy szimpla ajtóval nem lehet kipipálni. (X)

A tudatos kontaktlencse-használat ismérvei

2026. jan. 09.

A kényelmes és biztonságos kontaktlencse-használat nemcsak technikai kérdés, hanem szemlélet és hozzáállás is: többek között része az is, hogy mennyire figyelünk a szemünk jelzéseire, a környezeti hatásokra és arra, hogy eljárjunk rendszeresen ellenőrző vizsgálatokra. (X)

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

2026. jan. 09.

Az óév utolsó jótékony célú közösségi kezdeményezését idézi fel a DSTV összeállítása. Az akció során adományokat gyűjtöttek a menhelyi kutyák számára, egyben felhívták a figyelmet a petárdázásnak az állatokra gyakorolt negatív hatására is. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Számtalan trükköt bevetnek az online csalók

  2. DSTV: jeges Dunaújváros

  3. DSTV: erős a jótékony oldal

  4. Szőrtelenítés és plasztikai beavatkozások: tévhitek és valós kérdések

  5. Április 12-én lesz az országgyűlési választás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: jeges Dunaújváros

DSTV: jeges Dunaújváros

Embedded thumbnail for DSTV: erős a jótékony oldal

DSTV: erős a jótékony oldal

Embedded thumbnail for DSTV: havas, fagyos tudnivalók

DSTV: havas, fagyos tudnivalók

Top hírek

  1. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  4. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

  5. Alakul a DFC 2026-os kerete

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő