Taroltak a DKSE tornászai a szerbajnokságon

doszerk - 2023. március 20. 7:00

Kovács Zsófia gerendán, felemáskorláton és talajon, míg Mayer Gréta ugráson bizonyult a legjobbnak a tornászok országos szerbajnokságán.

Főoldali és belső kép forrása: MATSZ/Freschli József

Az Eb-előtti utolsó hazai versenyt a Központi Tornacsarnokban szép számú néző előtt rendezték meg. A hölgyeknél a háromszoros Európa-bajnok remekelt. Kovács Zsófia felemáskorláton nyerni tudott (14.300), mögötte Székely Zója (FTC - 13.600) és Czifra Bettina Lili (DKSE - 13.100) zárt. Gerendán a dunaújvárosiak kibérelték a dobogót: Kovács Zsófia (13.300), Czifra Bettina Lili (12.700) és Mayer Gréta (12.300) volt az első három sorrendje. Ugráson Mayer (12.750) nyakába került az aranyérem, második az Eb-ezüstérmes Székely Zója (FTC - 12.500), harmadik a szombathelyi Tömböl Boglárka (Delfin SI SE- 12.450) lett. A hölgyek utolsó szere a talaj volt, ahol Kovács Zsófia (13.300) szintén diadalmaskodni tudott, a dobogóra még Balzsay Hanna (KSI SE - 12.800) és Péter Sára (KSI SE - 12.700) fért fel.

Kovács Zsófia: - Nagyon élveztem az idei első megmérettetést. Összességében elégedett vagyok a teljesítményemmel, kisebb pontosításokra azonban még szükség van. Túl vagyok egy kisebb lábsérülésen, ami miatt a felkészülésem nem volt a legideálisabb, bízom benne, hogy ez a jövőben már nem gátol semmiben.

Mayer Gréta: - Furcsa volt ismét versenyezni, hiszen tavaly óta rengeteg idő eltelt. Kicsit izgultam is, de ezzel együtt elégedett vagyok, és örülök az ugráson megszerzett aranyéremnek.