Erdélyi Janka Eb-bronzig jutott a válogatottal
Harmadik helyen végzett a dunaújvárosi Erdélyi Jankával felálló magyar U15-ös leány vízilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Kép forrása: MVLSZ
Horvátországban rendezték meg a leány vízilabdázók U15-ös Európa-bajnokságát, melyen a magyar válogatott tagjaként a DFVE tehetsége, Erdélyi Janka is megmérette magát. Fiataljaink a szerbek elleni 25-4-es győzelemmel kezdték a zágrábi csoportkört, a második fordulóban a horvátokat ütötték ki 17-9-re, míg a harmadikban az olaszokat múlták felül 16-6-ra, így hibátlan teljesítménnyel, csoportelsőként jutottak be a negyeddöntőbe. Itt a németek vártak a mieinkre, akik ezúttal sem hibáztak, s újabb nagyon sima győzelemmel (23-5) masíroztak be a legjobb négy közé.
Az döntőbe jutásért a görög válogatott várt a válogatottra, mely ezúttal nem tudta megismételni korábbi teljesítményét, s végül 12-11-es vereséget szenvedett. U15-öseink újra az olaszokkal meccseltek a bronzéremért, s ahogy a csoportkörben, úgy most sem adtak esélyt ellenfelüknek, s 14-8-as sikerrel szerezték meg a kontinensviadal harmadik helyét. A tornát végül a spanyolok nyerték, miután a döntőben 10-4-re legyőzték a görög csapatot.
"Nagyon hálás vagyok, hogy a tagja lehettem ennek a csapatnak és nagyon örülök, hogy az első világversenyemen ilyen szép helyezést tudtunk elérni!" – fogalmazott Erdélyi Janka a DFVE közösségi oldalán az Európa-bajnokságot követően.
A rovat további hírei: Sport
Fiatalok a főszerepben
2025. nov. 07.
Ezúttal nem lesz dunaújvárosi résztvevője a magyar női vízilabda válogatott háromnapos összetartásának.
BL-feladatok előtt a vízilabdázók
2025. nov. 07.
A Fabó Éva Sportuszodában látja vendégül a görög Alimos NAC Betsson gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörében ma este hét órától.
A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság
2025. nov. 06.
Majoross Gergely szövetségi kapitány szerint más-más univerzum a divízió I/A világbajnokság és az elitmezőny, amelyben a magyar férfi jégkorong-válogatott is szerepel.
Két vereség az Andersenben
2025. nov. 06.
A DAB-ASP gárdája szoros csatában, a DUE-Worm Angels sima meccsen szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Közel volt a bravúrhoz a DFVE
2025. nov. 05.
Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.
Debreceni előny a kupában
2025. nov. 05.
Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.
Nehéz helyzetben a DKKA
2025. nov. 04.
A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.








