Meccsről meccsre akarnak fejlődni röplabdázóink

spigott - 2023. augusztus 8. 7:30

Profi játékosok nélkül, főként a fiatalokra építve várja a 2023/2024-es szezon küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata.

Lassan véget ér a dunaújvárosi röplabdázók nyári szünete, s újra munkába állnak a DKSE és a DSE Röplabda Akadémia fiataljai, hogy a lehető legjobban felkészüljenek a 2023/2024-es szezon küzdelmeire.

Profik nélkül vágnak neki a szezonnak

Igen mozgalmas időszak áll a dunaújvárosi röplabdázók mögött, árulta el érdeklődésünkre Tomanóczy Tibor, a DKSE felnőtt röplabdázóinak vezetőedzője, akitől megtudtuk, hogy az új szezonnak igen fiatal együttessel vág neki együttesünk, ezúttal az Extraligában.
– Akadt bőven feladatunk a nyáron, mert idén is szerveztünk egy négyhetes tábort az utánpótlásnak, a gyerekeknek, ami nagyon jól sikerült a Gárdonyi iskolában, s ezt nagyon köszönjük az edzőinknek, illetve Szabó Gábornak, aki összefogta ezt az egészet és levezényelte. Bízom benne, hogy mindenki jól érezte magát, s kellemes élményekkel távoztak tőlünk. Ezt követően persze beindult nálunk is az élet, leadtuk a nevezésünket felnőtt szinten az Extraligába, melyet összevontak az NB I Ligával, így tizenkét együttes indul majd a bajnokságban. Ezzel együtt be kellett neveznünk az utánpótlást is, s természetesen minden korosztályban indítunk csapatokat, s a lányoknál is három korosztályt, az U13-asokat, az U15-ösöket és U20-asok vesznek részt a küzdelmekben.

A mai gazdasági helyzet olyan, hogy minden forintot meg kell fognunk, s három-négy alkalommal is át kell gondolnunk, hogy mibe vágjuk bele a fejszénket. Hoztunk egy nagy döntést, nem lesz profi játékos a csapatban, s bár eddig is jobbára a fiataloknak adtunk lehetőséget a bizonyításra, de idén fokozottabban rajtuk lesz a hangsúly. Sokan távoztak a csapatból, de akik maradtak, sok lehetőséget kapnak majd, s érkezik majd két-három játékos is, de ők elsősorban az utánpótlást erősítik majd.

Szerethető csapatot építenek

A DKSE felnőtt röplabdázóinak vezetőedzője kiemelte, szeretnének a bajnokság legjobb nyolc együttese közé jutni, s bár ez egyáltalán nem lesz könnyű feladat, bízik abban, hogy csapategységgel, stabil játékkal elérhetik céljaikat.
– A célunk az, hogy egy nagyon jó szerkezetű együttest alakítsunk ki, mely képes a labdabiztos játékra. Szeretnénk borsot törni a nagy csapatok orra alá, s persze bízom abban, hogy hazai pályán tudjunk hozni mérkőzéseket, de a legfontosabb az lesz, hogy lássuk, hétről hétre, meccsről meccsre fejlődjenek a játékosok, csapatszinten pedig egy összetartó, szerethető gárdát szeretnénk kialakítani. Ami pedig az elvárásokat illeti, szerintem nem szabad úgy nekivágni a bajnokságnak, hogy nem állítunk fel célt, célokat magunk elé.

Képek: DO-archív

Az elsődleges cél az lenne, hogy a tizenkét együttes közül jussunk be a legjobb nyolc közé, s bár a többi csapat összeállítását nézve, ez nagyon nehéz lesz, de nem lehetetlen. Amennyiben a játékosok kihozzák magukból a maximumot, s a csapat tud alkalmazkodni a szerkezethez, illetve a játékunk stabil lesz, akkor biztos tudunk mérkőzéseket nyerni, s ott lenni a legjobb nyolc csapat között.

Tomanóczy Tibor elmondta még, hogy nem változtatnak a jól bevált felkészülésükön, s augusztus 20-án rendeznek a Szalki-szigeten egy strandröplabda tornát, majd 21-ével nekivágnak a felkészülésnek a felnőtt és utánpótlás együttesekkel. A csapatok programja nagyjából összeállt, de sok függ attól is, hogy a szeptemberi iskolakezdés mellett mennyire tudnak majd délelőttönként edzést tartani, mert az iskolai oktatás azért komolyan "bele tud szólni" az edzések tervezésébe. A felnőtt bajnokság előreláthatólag október derekán kezdődik, az utánpótlás viszont már valószínűleg előbb elkezdi a küzdelmeket.

A rovat további hírei: Sport

Éremhalmozó delfinek

Éremhalmozó delfinek

2025. júl. 08.

Több mint harminc dobogós helyezéssel zárták a regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal úszói.

Döntöttek a licencekről

Döntöttek a licencekről

2025. júl. 07.

A Magyar Kézilabda Szövetség első fokú döntést hozott a 2025/26-os bajnoki idényre benyújtott NB I-es és NB I/B-s klublicenc-kérelmekről.

Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál

Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál

2025. júl. 07.

A 29 esztendős Alekszandr Mikulovics az orosz másodosztályból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.

Végleges a vb-csapat

Végleges a vb-csapat

2025. júl. 06.

A DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor tartalékként utazhat el a szingapúri világbajnokságra.

Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról

Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról

2025. júl. 05.

Nem sikerült érmet szereznie, de összességében jól szerepelt Pupp Viktória az Olaszországban megrendezett U20-as birkózó Európa-bajnokságon.

DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában

DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában

2025. júl. 04.

Szép teljesítménnyel, negyedik hellyel zárta a racicei kajak-kenu Eb-t Hajdu Jonatán. A versenyző teljesítményét Molnár Gergely edző is értékelte, míg Motyovszki Mátyás a város nevében köszöntötte a sportolót. Hangkép.

Lemaradt a dobogóról Nyikos Veronika

Lemaradt a dobogóról Nyikos Veronika

2025. júl. 04.

Negyedik helyen végzett Nyikos Veronika a olaszországi U20-as birkózó Európa-bajnokságon, melyen Pupp Viktória a bronzéremért küzdhet meg ma este.