Átgázolt a BL-második a Kohászon

spigott - 2023. szeptember 3. 7:30

Még a szoros meccsre sem volt esélye a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnoki nyitányon a Ferencváros vendégeként.

Főoldali és belső kép forrása: DO-archív

Rendkívül nehéz mérkőzéssel, a Ferencváros elleni fővárosi csatával vágott neki a 2023/2024-es bajnoki szezonnak a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata, szombaton este fél hattól. Az összecsapásnak egyértelműen a zöld-fehérek voltak az esélyesei, ám a mieink abban bíztak, sikerül jó meccset játszani vetélytársukkal, igaz, ebben mindössze bő tíz percig reménykedhettek a DKKA drukkerei.

A Fradi ugyanis villámrajtot vett, már másfél perc elteltével 3-0-ra vezetett, s ugyan Trawczynska hetesből megtörte a mieink gólcsendjét, a fővárosiak egy 4-0-s sorozatnak köszönhetően már a 9. percben 7-1-re vezettek. A Kohászból egyedül Szalai igyekezett tartani a lépést a házigazdákkal, ám hiába szerzett három gólt is a 11. percig, a félidő derekához érve sajnos megvolt a tíz közte, s innentől már csak az lehetett a célja a mieinknek, hogy elkerüljék a kiütést (14-4). Nem sikerült sajnos, mert a Fradi kézilabdázói szinte minden támadásukból bevették az akadémisták kapuját, s mivel együttesünk a játék rész második felében is csak négy lőtt gólig jutottak, a félidei szünethez érve már 25-8-as hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

A fordulás után a játék minden elemében hatalmas javulásra lett volna szükség a mieinktől, s bár a második felvonásban valamivel pontosabbá vált a mieink támadójátéka, így is növelte fórját a Fradi, mely a 38. percben már 32-12-re vezetett. Ez a különbség az utolsó tíz percig nem változott annak ellenére sem, hogy sorozatban kapta a kiállításokat is együttesünk, mely összesen 24 percet játszott emberhátrányban, ám a véghajrára újra kinyílt az olló, így a Ferencváros végül 44-21-es sikerrel tartotta otthon a bajnoki pontokat, míg a mieink 9-én, az Alba FKC elleni megyei rangadón javíthatnak.

FTC-Rail Cargo Hungaria – DKKA 44-21 (25-8)

DKKA: Oguntoye (Wéninger) – Sallai, Moreno, Bouti 3, Nick 2, Trawczyńska 3, Agócs, Borgyos 4, Szalai 6, Krupják-Molnár, Horváth P., Horváth A. 1, Csáki 2, Paróczy, Gajdos. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

A rovat további hírei: Sport

Rangadó előtt a vízilabdázók

Rangadó előtt a vízilabdázók

2025. okt. 31.

Az Eger elleni mérkőzésen ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában ma este hét órától.

DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól

DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól

2025. okt. 30.

A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás. A napokban ismét ellátogattunk a sportolóhoz. Hangkép.

Bravúros DKKA-siker a sportcsarnokban

Bravúros DKKA-siker a sportcsarnokban

2025. okt. 30.

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U18-as csapata szép győzelmet aratott, az U20-asok viszont szoros csatában kaptak ki a Budaörstől a korosztályos bajnokságok szerdai fordulójában.

Továbbra is a világ élmezőnyében a dunaújvárosi tornászok (galériával)

Továbbra is a világ élmezőnyében a dunaújvárosi tornászok (galériával)

2025. okt. 29.

Hazatértek a DKSE tornászai a Jakartában megrendezett világbajnokságról és szerdán második otthonukban, a Pap Zoltán Tornacsarnokban várta és köszöntötte őket a szakosztály és városunk vezetése is.

Még vereségből van több az Andersenben

Még vereségből van több az Andersenben

2025. okt. 29.

A mezőny második felében állnak eddig a dunaújvárosi csapatok a jégkorongozók Andersen Ligájában.

Gólzáporos DFVE-siker

Gólzáporos DFVE-siker

2025. okt. 29.

Negyvenegy találatot hozó mérkőzésen győzte le a III. Kerületi TVE gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában kedden este.

Három meccsen két győzelem

Három meccsen két győzelem

2025. okt. 28.

A Dunaújvárosi Kohász amatőr jégkorongozóinak három együttese is megmérette magát az OB IV-es pontvadászat legutóbbi hétvégi fordulójában.