Két dunaújvárosi a VK-csapatban
Kovács Zsófia kisebb sérüléssel bajlódik, így a DKSE tornászai közül Czifra Lili és Mayer Gréta vesz részt a szombathelyi Világkupán.
Főoldali és belső kép forrása: MATSZ-archív
Mint arról a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) honlapja beszámolt, öt férfi és négy női tornász indul a szombathelyi Világkupán. A nőknél nem lesz ott a mezőnyben az Európa-bajnok Kovács Zsófia, mivel enyhe hasfalhúzódással bajlódik, ezért nem szeretnének kockáztatni szerepeltetésével, hiszen a kiemelt cél továbbra is a világbajnokságra való felkészülés. Kovács Zsófia távollétében így Mayer Grétának, Czifra Bettina Lilinek, Tömböl Boglárkának és Székely Zójának szurkolhat a hazai közönség. A rendező ország jogán - versenyen kívül - Szilágyi Nikolett is bemutathatja gyakorlatait.
Az már korábban eldőlt, hogy a férfiaknál Mészáros Krisztofer, Balázs Krisztián, Molnár Botond, Tomcsányi Benedek, Kiss Balázs összetételű lesz a férfi válogatott, míg versenyen kívül Bátori Szabolcs, Kovács Márton és Kardos Botond készülhet a szombathelyi megmérettetésre. A rangos eseménynek az Arena Savaria ad otthont szeptember 8. és 10. között. Ez a 17. év, amikor nemzetközi versenyt bonyolítanak le a vasi vármegyeszékhelyen. Az idei az egyik legnagyobb lesz, hiszen több, mint 30 ország képviselteti magát.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: parádés szezonzáró
2025. jún. 26.
Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.
Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni
2025. jún. 26.
Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.
DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok
2025. jún. 25.
Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.
Orosz csatár az Acélbikáknál
2025. jún. 25.
A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.
Kész a DKKA felkészülési menetrendje is
2025. jún. 24.
Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.
Elkészült a DFC nyári programja
2025. jún. 24.
Összesen öt felkészülési mérkőzést játszik a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat rajtja előtt.
Idén is taroltak a rudasosok
2025. jún. 23.
Alaposan kitettek magukért a Rudas iskola diákjai a tanév hajrájában, s összesen negyven dobogós helyezéssel zárták a 2024/2025-ös idény országos diákolimpiai versenyeit.