Érmes helyek a ranglista versenyen
Több dobogós helyezéssel örvendeztették meg az értük szorítókat a Danubius KSE utánpótlás korú tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos ranglista versenyen.
A Szent Pantaleimon Görögkatolikus Általános Iskola tornaterme adott otthont annak az országos tollaslabda ranglista versenynek, melyet a Danubius KSE tollaslabdázói rendeztek október 7-én. A négy pályán megtartott viadalon az U13-as és az U15-ös korosztály versenyzői mérhették össze tudásukat, s mint azt Jakab János vezetőedző érdeklődésünkre elárulta, összesen hetvenhat mérkőzést rendeztek meg a tizenkét egyesület tollaslabdázóját felvonultató mezőnyben.
Melyben népes különítménnyel, kilenc versenyzővel (Tápai Panna, Pécsi Noémi, Gyalus Hanna, Kiss Angéla, Tóth Áron, Gerendai Péter, Pávics Koppány, Francioso Dominik, Szabó Bálint) mérették meg magukat a Danubius KSE tollaslabdázói is, akik több szép eredménnyel örvendezették meg az értük szorítókat.
Képek forrása: Danubius KSE
A legeredményesebb hazai játékos ezúttal Kiss Angéla volt, aki U15 leány egyéniben, valamint Pécsi Noémival az oldalán az U15-ösök leány páros versengésében is harmadik helyen végzett. U15 fiú párosban bronzérmet szerzett Szabó Bálint és Francioso Dominik, U13 fiú párosban lett szintén a harmadik helynek örülhetett Gerendai Péter, míg U13 leány párosban Gyalus Hanna a második, Tápai Panna pedig a harmadik helyet szerezte meg.
Jakab János edző elégedett volt sportolói teljesítményével, s mint azt elárulta, egy hónap múlva újra haza pályán méretik meg magukat, addig viszont szorgalmasan edzenek tovább.
A rovat további hírei: Sport
Továbbra is hibátlan a DFC női csapata
2025. okt. 15.
Négygólos győzelmet aratott Pakson, így öt mérkőzésélből ötöt megnyerve vezeti az NB II nyugati csoportjának tabelláját a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán
2025. okt. 14.
Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.
DSTV: együtt mozdult a város
2025. okt. 14.
Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.
Vármegyei rangadó a kupában
2025. okt. 14.
Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.
Három hazai érem
2025. okt. 13.
Egy egyéni és két páros számban értek el dobogós helyezést a Danubius KSE tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos harmadosztályú tollaslabda ranglista versenyen.
MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)
2025. okt. 13.
Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket, de bemutatkozott a nagyközönségnek a FitCity Dunaújváros programsorozata is.
Fontos sikert aratott a DFC
2025. okt. 13.
Fél percen belül két gólt szerzett, s egy nagyon kellemetlen ellenfelet győzött le 2-0-ra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.