A kupában javíthat a DAB

spigott - 2023. november 20. 17:00

Döntetlenről vág neki a DVTK Jegesmedvék elleni hazai kupavisszavágónak a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este fél nyolctól.

Kép forrása: DAB-archív

Nem játszott jól, megérdemelt vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata BJA HC elleni vasárnapi találkozón az Erste Ligában. Niko Eronen gárdája nagyon rosszul kezdte a mérkőzést, már az első felvonásban háromgólos hátrányba került, s bár a folytatásban igyekezett visszajönni a csatába, igazából egy percig sem volt esélye arra, hogy szorossá tegye a mérkőzést. Nem is volt boldog az utolsó dudaszót követően a Bikák finn mestere, aki szerint a vendégek hatvan percen keresztül irányították a játékot, s megérdemelten vitték el a három pontot Dunaújvárosból.

Sokáig azonban nem búslakodhattak hokisaink a vereség miatt, ugyanis kedden már újabb nagyon komoly feladat vár rájuk, méghozzá a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján, melyen a DVTK Jegesmedvéket fogadják este fél nyolctól. A miskolciak főpróbája sem sikerült túl jól, ugyanis vasárnap hazai környezetben szenvedtek 3-2-es vereséget a FEHA gárdájától, ám éppen ezért is számíthatunk arra, hogy egy javítani vágyó, motivált ellenfél vár Acélbikáinkra.

A két gárda rendre nagyon szoros csatákat vív egymással az idei szezonban, ugyanis az Erste Ligában kétszer is csak büntetőkkel nyert a miskolci alakulat, míg a Magyar Kupa harmadik fordulójának odavágóján 2-2-re végeztek egymással a felek. A mieink remélhetőleg tanultak a vasárnapi vereségből, s lényegesen nagyobb odafigyeléssel, játékra készen vágnak neki a keddi összecsapásnak, árulta el érdeklődésünkre Niko Eronen, aki szerint ez lehet a továbbjutás kulcsa.

A rovat további hírei: Sport

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

2025. júl. 14.

Huszonegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hatodik helyén zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidékbajnokság küzdelmeit a DKSE tehetséges kajak-kenusai.

Középdöntős juniorok

Középdöntős juniorok

2025. júl. 13.

Nagy küzdelemben verte meg a lengyeleket, s ezzel bejutott az Európa-bajnokság legjobb tizenkét csapata közé a magyar junior női kézilabda válogatott.