Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 20. Teofil
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Felemás vízilabdás forduló Tatabányán

Sport
vízilabda
DFVE
utánpótlás

facebook megosztás

spigott - 2023. nov. 30., 15:25

A DFVE serdülői nyerni tudtak, az ifjúságiak viszont az utolsó másodpercekben kapott góllal szenvedtek vereséget a Tatabánya otthonában lejátszott korosztályos bajnokin.

Kép: DO-archív

Tatabányán folytatták a korosztályos bajnokság küzdelmeit a DFVE serdülő és ifjúsági együttesei. A serdülők esélyesként vágtak neki a tabellán ötödik házigazdák elleni találkozónak, s az első negyed után már 3-1-re, míg a 11. percben már 5-1-re vezettek. A vendéglátók azonban nem adták fel, sorozatban három gólt szerezve jöttek vissza a meccsbe, de a félidei szünetre 6-4-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a felek. A térfélcsere után újra meglógtak néggyel vízilabdázóink, s bár a hazaiak továbbra sem akartak leszakadni, innentől már kézben tartotta a meccset Pierre Mahieu gárdája, mely a hat gólig jutó Karancsi Réka vezérletével 13-9-es sikert aratva erősítette meg harmadik helyét a tabellán.

Az ifjúságiak mérkőzése előtt a hazaiak a harmadik, míg a mieink az ötödik helyen álltak a bajnokságban, ennek ellenére rendre fiataljaink kerültek előnybe az első két negyedben, ám a Tatabánya négy alkalommal is egyenlíteni tudott a félidei szünetig (4-4). A fordulás után változatos, de nagy csatát vívtak egymással a felek, melyben hol a mieink, hol a házigazdák álltak jobban, de egészen a véghajráig nem lehetett megjósolni, ki örülhet majd a végén. A mérkőzés az utolsó percben dőlt el, mivel 10-10-nél a hazaiak belőttek egy büntetőt, s erre már nem volt válasza együttesünknek, így a Tatabánya 11-10-es győzelemmel tartotta otthon a pontokat.

Eredmények, gólszerzőink

Serdülő bajnokság
Tatabánya – DFVE 9-13
(1-3, 3-3, 2-3, 3-4)
Gólszerzőink: Karancsi Réka 6, Erdélyi Janka 3, Szalai Szimonetta 2, Szopori Nóra 1, Cuk Elena 1.

Ifjúsági bajnokság
Tatabánya – DFVE 11-10
(2-2, 2-2, 3-2, 4-4)
Gólszerzőink: Kardos Dominika 4, Szalai Szimonetta 2, Erdélyi Janka 2, Kardos Laura 1, Szopori Nóra 1.

A rovat további hírei: Sport

Most nem volt esély a címvédő ellen

2025. dec. 20.

Az éllovas Gyergyói HK magabiztos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Most nem volt esély a címvédő ellen

  2. Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

  3. Partnerprogram az üzleti siker szolgálatában

  4. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  5. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő