Jótét licit a Jószoliért, hétfőn startol a közösségi akció
Idén immár ötödszörre szervezi meg Jótékonysági licit a Jószoliért című közösségi kezdeményezését a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – november 27-án, jövő hétfőn lehet először bekapcsolódni az online licitbe!
Az elmúlt esztendők és alkalmak gyakorlatához híven ezúttal is a Liget közi intézmény művészetterápiás csoportjában készült alkotások kerülnek a virtuális kalapács alá.
Nagyon lelkesen alkotnak
Az idei program részleteiről, a műhelymunka titkairól Kóty Zsuzsanna, a közalapítvány fejlesztője, a csoport vezetője beszélt lapunknak:
– Az első licitet 2020 őszén rendeztük, a Bartókban kiállítást is rendeztünk az akkori alkotásokból, ehhez a gyakorlathoz idén is visszatérünk. A covid miatt már online volt a licit, és végül ezt a gyakorlatot követtük a következő alkalmakkor is. A csoport tagjai idén is nagy lelkesedéssel vetették magukat a munkába, szép alkotások sora született, így újra várjuk a licit facebook felületén az érdeklődőket. Húsz alkotó mintegy negyven képére lehet licitálni – nagyon várják, nagyon várjuk!
Az említett kiállítás részleteiről összeállításunk végén olvashatnak, a kezdeményezésről Kóty Zsuzsanna kérdésünkre kiemelte: a képek természetesen közös műhelymunka eredményei, hathatós segítséggel, irányítással készültek. A művészeti csoport vezetője a jótét program időtartamáról is beszámolt: az akciót november 27-én, azaz jövő hétfőn kezdik a Jótékonysági licit a Jószoliért című facebook felületen, licitálni jó két héten át, egészen december 15-én pontban déli 12 óráig lehet. A legmagasabb összeget ajánlókat természetesen ezúttal is értesítik a karitatív program lebonyolítói – a licitből befolyt összegből az ellátottak számára fejlesztő eszközöket, játékokat vásárolnak a karácsonyfa alá; és a korábbi évek gyakorlatához híven a további alkotáshoz szükséges felszerelést is ebből az összegből szeretnék beszerezni, valamint sikeres kezdeményezés nyomán egy új laptop vásárlását is tervezik.
A közösségi kezdeményezés facebook felülete az alábbi címen érhető el!
Jótékonysági licit a Jószoliért (katt) >>
Kiállítással is készülnek!
A Jószolgálati Otthon Közalapítvány és a Bartók Kamaraszínház közös programjaként valósul meg a kiállítás, a válogatást a színház Aula Galériájában láthatják a vendégek. A tárlat anyagát Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Őze Áron színházigazgató ajánlja a megnyitó vendégeinek figyelmébe, az esemény december 7-én 15.30-kor kezdődik.
A megnyitón közreműködik Polgár Lilla és Klép Tamás, a jószolis remekeket egy bő héten át, december 17-ig láthatják az érdeklődők, licitálók.
Licitre fel – jótékonyan a Jószoliért!
(Fotó: Jószolgálati Otthon Közalapítvány)
A rovat további hírei: Mozaik
Színes és változatos gálával jubilált a Rudas középiskola (galériával)
2025. máj. 22.
Nívós eseménnyel ünnepelte fennállásának 50. tanévét a DSZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium intézménye. Az alkalomból nagyszabású gálaműsorral várták a vendégeket a Bartók színházba kedden este – méltó módon emlékezve az iskola fél évszázados történetére.
Testi támogatás az idegrendszernek – a Pentelei iskola sorozatában
2025. máj. 22.
Az ADHD és az autizmus táplálkozási megközelítéséről szervez műhelybeszélgetést a Pentelei iskola: a pénteki esemény ingyenes, de regisztrációköteles – még lehet jelentkezni!
Ezért érdemes akkumulátoros szerszámgépeket használni
2025. máj. 22.
A mindennapok során sokféle különböző barkácsmunka adódhat otthon, amiket könnyen el tudunk végezni mi magunk is, ha van egy kis kézügyességünk, némi gyakorlatunk és persze, ha rendelkezésünkre állnak a megfelelő kialakítású szerszámok. (X)
Ezek CO hegesztéshez a legjobb anyagok
2025. máj. 21.
A különböző fémek összekapcsolása hatékonyan megvalósítható CO hegesztés segítségével. (X)
Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben
2025. máj. 21.
Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség – tájékoztatta a Fővárosi Állat- és Növénykert az MTI-t.
Folytatódik az egészségőr sorozat a népfőiskolán
2025. máj. 20.
A Testi tüneteink lelki okai című előadásra várja az érdeklődőket a Dunamenti Regionális Népfőiskola a Kossuth Lajos utcai központ előadótermében szerdán délután.
Mit jelent a kognitív metaprogramozás?
2025. máj. 20.
Az egészségügyi hírekben rendkívül sokat hallhatunk arról, hogy milyen fontos a stresszkezelés és a testi mellett a lelki, szellemi egészség megőrzése, fenntartása is. Arról azonban már jóval kevesebbet tudhatunk, hogyan is érhetjük el ezt a vágyott állapotot. (X)