Elmaradt a meglepetés a fővárosban

spigott - 2024. január 21. 16:00

Az egyik legjobb játékosát nélkülöző DKSE csak megszorítani tudta a házigazda TFSE röplabdázóit a két gárda szombat esti összecsapásán.

Kép: DO-archív

Budapesten, a TFSE otthonában folytatta az Extraliga küzdelmeit a DKSE röplabda csapata szombaton este, s a mieink helyzetét nehezítette, hogy egyik legjobbjuk, Göczi Dániel sérülés miatt nem állhatott a szakvezetés rendelkezésére.

Röplabdázóink azonban ennek ellenére is bátran kezdtek, s az első játszmában egészen 12-10-ig ott loholtak ellenfelük nyomában. Ekkor jött azonban az első, és sajnos egy igen hosszú hullámvölgy a mieink játékában, s ezt sorozatban szerzett kilenc ponttal bosszulta meg a házigazda, mely innentől már nem hibázott, s összességében simán, 25-14-re be is húzta a nyitó játszmát.

A második felvonás eleje kísértetiesen hasonlított az elsőéhez, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy 12-10 után ezúttal nem estek össze röplabdázóink, hanem nagyon bátor játékkal tapadtak a házigazdákra (15-14). Az idegek csatáját azonban a vendéglátók bírták jobban, s 19-18 után újra sikerült ellépniük Tomanóczy Tibor legénységétől, mely a hajrában csak egyetlen pontot tudott szerezni, így szűk háromnegyed óra után már 2-0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző (25-19).

Bár a fordításra kevés esély ígérkezett, együttesünk ennek ellenére sem engedte el a harmadik szettet, melynek elején hol a mieink, hol a hazaiak vezettek egy-két ponttal. 9-9 után viszont nagyon összekapta magát a DSKE, mely hatot is megszerzett a következő tíz pontból, de hiába a négyfás előny, 17-17-nél kezdődhetett minden elölről. A véghajrában még sikerült egyszer vezetnie a Tomanóczy-csapatnak, de a TFSE egy 3-0-s etappal fordított, majd két-háromgólos fórját megtartva, 25-22-re megnyerte a játszmát, s ezzel együtt a mérkőzést is.

TFSE – DKSE 3-0 (14, 19, 22)

DKSE: Béres, Németh, Cserép, Kisházi, Juhász, Farkas. Csere: Makó, Vadász, Peredi, Kuti (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

A rovat további hírei: Sport

A harmadik meccsért küzdenek

A harmadik meccsért küzdenek

2025. feb. 18.

Debrecenben, a DEAC otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a bajnoki rájátszás második találkozóján ma este fél héttől.

Tornával készültek a kispályások

Tornával készültek a kispályások

2025. feb. 17.

A Pizza Paradise csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIV. Felkészülési Farsang Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna.

DSTV: komoly tervekkel idén is

DSTV: komoly tervekkel idén is

2025. feb. 17.

Már az elmúlt esztendő végén megkezdték a tornászok a felkészülést a 2025-ös versenyszezonra. Február elején ellátogattunk egy edzésükre, ahol Trenka János beszélt a felkészülésről, illetve az időszak legfontosabb eseményeiről. Hangkép.

Előnyben a Debrecen

Előnyben a Debrecen

2025. feb. 17.

Az emberelőnyeit hibátlanul kihasználó DEAC háromgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen magyar bajnoki rájátszás első, dunaújvárosi mérkőzésén.

DSTV: szükség volt a felújításra

DSTV: szükség volt a felújításra

2025. feb. 16.

Mint arról már korábban beszámoltunk, egy felújított röplabdapályán edzhetnek a sportolók a Dózsa Iskola tornatermében. A fejlesztésnek rendkívül örültek az iskolában is, ahol a pálya már több hete feldobja a testnevelésórákat. Hangkép.

Görög öröm az uszodában

Görög öröm az uszodában

2025. feb. 15.

Hullámzó teljesítményt nyújtva szenvedett háromgólos, 12-9-es vereséget a görög Vouliagmeni elleni hazai BL-meccsen a DFVE női vízilabda csapata.

A négy közé jutás a tét

A négy közé jutás a tét

2025. feb. 15.

A Debrecen ellen vív két győzelemig tartó csatát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a magyar bajnokság rájátszásban.