Sima vereség Szombathelyen

spigott - 2024. január 14. 17:00

Nem tudta megnehezíteni a házigazda Haladás II. dolgát a Dunaújváros Futsal felnőtt csapata a két gárda szombathelyi találkozóján az NB II újabb fordulójában.

Kép: DO-archív

Kemény feladat várt a Dunaújváros Futsal felnőtt csapatára, mely Szombathelyen, a második helyezett Haladás II. otthonában folytatta az NB II-es pontvadászat küzdelmeit. A mieink ezúttal is meglehetősen tartalékosan vágtak neki a találkozónak, melynek első félideje finoman szólva sem alakult úgy, ahogy azt a szakvezetés eltervezte, mert a házigazdák már az 5. percben megszerezték a vezetést Volner Bence találatával (1-0). A vendéglátók a folytatásban is sokkal bátrabban, pontosabban játszottak, s ez az eredmény alakulásán is meglátszott, mert Volner a 12., majd a 20. percben is bevette Tóth kapus hálóját, míg a mieink nem sok veszélyt jelentettek a hazai kapura, így a szünetre már 3-0-s Haladás-fórral vonultak a csapatok.

A térfélcserét követően sem javult a mieink helyzete sőt, a 23. és a 33. perc között újabb három gólt szereztek a vendéglátók, így a véghajrá már semmi izgalmat nem tartogatott (6-0). Az utolsó percekben sikerült valamelyest szépíteni az álláson, mert Németh, Ivacs és Varga is feliratkozott a gólszerzők közé másfél perc alatt, de az utolsó szó joga a Haladásé volt, mely az utolsó percben állította be a 7-3-as hazai sikert jelentő végeredményt. A találkozót követően érthetően csalódottan értékelte a látottakat Tóth Árpád edző, aki lényegesen többet remélt együttesétől.

– Nem voltunk könnyű helyzetben, mert hét hiányzónk is volt, de ettől függetlenül többet, sokkal többet reméltem ettől a meccstől. Az első félidő katasztrofális volt, lassúak, körülményesek voltunk, s a másodikban sem javultunk, csak akkor tudtunk gólt szerezni, mikor már eldőlt a meccs. Sajnos, ahogy elhagyjuk a Dunaújváros táblát, mintha elfelejtenénk mindent, s ezen az sem segít, hogy rendre azért kell izgulnunk a héten, hogy kikre számíthatunk az idegenbeli meccseken.

Haladás VSE II. – Dunaújváros Futsal 7-3 (3-0)
Gólszerzők: Volner 3, Dobány, 2, Kiss, ill.: Németh, Ivacs, Varga

Dunaújváros Futsal: Tóth Sz. – Ivacs, Csányi, Puskás, Németh. Csere: Tihanyi, Varga, Kuti. Edző: Tóth Árpád.

A rovat további hírei: Sport

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

2025. jún. 08.

Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

2025. jún. 08.

Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.

A harmadosztályért küzd a DFC

A harmadosztályért küzd a DFC

2025. jún. 07.

Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.

Távozik a DKKA vezetőedzője

Távozik a DKKA vezetőedzője

2025. jún. 07.

Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.

Újra örömmel versenyeztek

Újra örömmel versenyeztek

2025. jún. 06.

Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

2025. jún. 06.

Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.

Eredményes utánpótlás

Eredményes utánpótlás

2025. jún. 06.

Több dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Szigetváron megrendezett U11-es és U13-as női országos bajnokság küzdelmeit.